Domů » Bleskovky » Smart Control: Samsung na CESu představí vylepšený ovladač pro Smart TV

Smart Control: Samsung na CESu představí vylepšený ovladač pro Smart TV

Samsung představí na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas novou verzi inteligentního dálkového ovladače televizoru, který vyznačuje rychlejšími a přesnějšími funkcemi, efektivnějším výběrem obsahu a vylepšeným designem. Připomínáme, že CES startuje už 7. února a veškeré zpravodajství můžete přehledně sledovat zde.

Nový ovladač kombinuje rozpoznávání pohybových gest s novou tlačítkovou konzolí a je vybavený touchpadem pro přesnější výběr a rychlejší ovládání. Uživatelé Smart TV Samsung mohou s novým Smart Control ovladačem jednoduše přepínat mezi jednotlivými položkami v menu pomocí gest. Stejně tak se mohou snadno dostat k jejich obsahu pomocí čtyř směrových tlačítek. V rámci panelů Samsung Smart Hub nebo pokud má vyhledaný obsah více stránek, lze využívat touchpad dálkového ovladače a listovat tak mezi jednotlivými stránkami stejně jednoduše, jako při otáčení stránky v knize. 

Nový ovladač rovněž umožňuje vyhledání webové stránky nebo videoobsahu prostřednictvím hlasového ovládání, tzv. funkce Voice Interaction. Uživatelé mohou mluvit přímo na dálkový ovladač, aby se okamžitě dostali na svůj oblíbený obsah. 

Verze 2014 přichází s novým designem

Vylepšení se také dočkal design dálkového ovládání. Od tradičního plochého obdélníkového tvaru přešel jihokorejský výrobce k prodloužené oválné konstrukci, která by měla lépe padnout do ruky. Kruhový touchpad včetně směrových tlačítek se nachází ve středu dálkového ovládače a jsou přirozeně dosažitelné palcem. Touchpad na novém dálkovém ovladači je o více než 80 % menší oproti verzi z loňského roku. Ovladač rovněž obsahuje tlačítka jako Multi- Link Screen, což je funkce, která umožňuje uživatelům sledovat více obsahu najednou na jedné obrazovce či u pánů oblíbený Fotbal Mód, který optimalizuje zobrazení fotbalových programů pomocí jediného tlačítka.  Celkem na ovladači najdeme 26 tlačítek.

Věděli jste, že dálkové ovládání pro TV bylo poprvé představeno v roce 1950 a od té doby prošlo několika vývojovými fázemi. Přesunul se do bezdrátových, LCD a QWERTY formátů a v současné době se moderní ovladače vyznačují rovněž možností ovládat televizory hlasem či pohyby.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Honzik (neregistrovaný)

    Ikonka pod tlačítkem vlevo dole je fotbalový míč, po stisku toho tlačítka se automatiky přepne na program na kterém právě běží fotbal? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).