Smart Connect: Inteligentní profily pro Android

V dnešním článku vám představíme aplikaci Smart Connect, která slouží k nastavení nejrůznějších akcí či spuštění aplikací po připojení nějakého příslušenství. Smart Connect pochází od vývojářů od Sony. Původně byl nástroj dostupný pouze pro smartphony řady Xperia, v posledním roce si jej lze stáhnout na kterékoliv zařízení s Androidem 4.0 a vyšším.

 

Po spuštění vás přivítá základní obrazovka a dvě záložky – Zařízení a Události. V první zmíněné najdete seznam zařízení, pro která si můžete nastavit různé akce. Například při připojení sluchátek (ať už přes kabel nebo pomocí Bluetooth) se spustí hudební přehrávač. Pokud se telefon nabíjí v rozmezí od 22:00 do 7:00 (čas si lze samozřejmě upravovat) bude aktivován tichý profil, nebo budou vypnuty vibrace (funguje jak na klasickou nabíječku, tak také na bezdrátovou). Při připojení handsfree v automobilu se zesílí hlasitost… Aplikace také spolupracuje s chytrými hodinkami Sony Smartwatch, takže i na ně si lze navolit různé příkazy. Možností je opravdu hodně. Osobně používám Smart Connect na Nexusu 5 asi půl roku, a jsem velmi spokojen. Už nemusím řešit tichý profil, protože vždy při nočním nabíjení se telefon ztiší. 

Smart Connect běží na pozadí, a po veškerém nastavení nevyžaduje žádnou vaši pozornost. Pouze při spuštění nastavené akce se v notifikační liště zobrazí ikonka aplikace, která vás informuje o právě probíhající akci (tichý profil, zapnuti/vypnutí Bluetooth, spuštění hudebního přehrávače atd.), nicméně tyto notifikace lze v nastavení vypnout, případně aktivovat signalizaci změny pomocí vibrací.

Odkaz na Google Play

Marek Smékal

7 komentářů

 1. MartinezZ (neregistrovaný)

  A nemáte spíš tip na aplikaci nebo postup, kterak Gmailu říct, že když jsem doma na své konkrétní WiFině, tak aby se synchronizoval, ale neupozorňoval mě na maily?

  • EarL (neregistrovaný)

   Proč synchronizovat, když o tom emailu pak ani nevíš ? :D :D

  • Cableguy (neregistrovaný)

   Aby si je třeba přečetl později já nevím, možností je spousta.

  • MartinezZ (neregistrovaný)

   O tom mail u samozřejmě vím, protože když jsem doma, tak na PC o tom mailu vím také a nemusí mi stále pípat i telefon. Ale doma jsem na WiFině, tam mi sync mailů bude vadit rozhodně méně, než pak na GPRS, až si budu potřebovat konkrétní mail dohledat a přečíst.

   Teď to řeším blbě tak, že si prostě v app Gmailu vypnu notifikaci. Jenže na to se dá krásně zapomenout, což pak venku, kde bych tu notifikaci uvítal, může být nelibé :)

  • Stanley (neregistrovaný)

   Tak spouštět akce v závislosti na wifi by měl umět třeba NFC ReTag. Jde tam mimo jiné nastavit i změna melodie notifikací, ale bude to globální, ne gmail only. Možná by mohlo fungovat nastavit všem ostatním aplikacím melodii extra, aby je změna systémové nezasáhla, ale vyzkoušené to nemám.

  • MartinezZ (neregistrovaný)

   Díky za tip :)

 2. luu (neregistrovaný)

  Tasker panové ,tasker a po podobnych aplikacich jao v članku nikdo z vás už ani nevzdechne – mimochodem jakejkoliv dotaz co byl v diskuzi a jakoukoliv akci tasker umí+mnohem mnohem více

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *