Domů » Bleskovky » Skype pro Outlook.com už jede na ostro. U nás si ale ještě počkáme

Skype pro Outlook.com už jede na ostro. U nás si ale ještě počkáme

Microsoft na svém blogu oznámil oficiální spuštění komunikačního nástroje Skype integrovaného do webového rozhraní e-mailové služby Outlook.com. Ten ale bohužel nedokáže fungovat čistě na bázi webových standardů, ani běžně dostupných technologií typu Adobe Flash, a tak podobně jako třeba videochat na Facebooku vyžaduje instalaci speciálního doplňku.

Jak upozornil známý technologický novinář Paul Thurrot, Microsoft stále nevyřešil problém s používáním Skypu na více zařízeních. Pokud je totiž uživatel ke službě připojen současně například na tabletu a telefonu, případně používá více klientů na počítači, příchozí hovor je oznamován vyzváněním a notifikacemi na všech těchto místech. To by samo o sobě nemuselo být tak špatné, pokud ale na jednom z nich hovor přijmete, Skype na těch ostatních nepřestane vyzvánět, dokud všude ručně nezavěsíte. Obrazovka vašeho počítače tak může při příchozím hovoru vypadat i takto. 

Další vadou na kráse Skypu pro Outlook.com, a v tomto případě tou nejpodstatnější, je fakt, že funguje pouze v Severní Americe a vybraných státech západní Evropy. V ostatních zemích zřejmě Microsoft ještě pracuje na lokalizaci. Podle vyjádření na blogu bychom se ale měli dočkat „v blízké budoucnosti“.

Miroslav Havlíček

4 komentářů

  1. „Ten ale bohužel nedokáže fungovat čistě na bázi webových standardů“ No ono je to tim ze na to zatim zadny webovy standard neexistuje. Jsou tu jen dve technologie WebRTC a CU-RTC Web mezi kterymi www consorcium rozhoduje o standardizaci…

    • Miroslav Havlíček

      Pravda, špatně jsem se vyjádřil. Už jsem to v článku poopravil.

  2. dokud to nebude úplný standart, prakticky nic to nepřinese. Kdo bude instalovat doplňek, když klient mu poskytne větší komfort?

    Nicméně až to poběží na čistě webové technologii, bude to super.. přijít k jakémukoliv počítači s internetem a moci si rovnou zavolat..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).