Domů » Bleskovky » Skype bude překládat hovory v reálném čase: Beta verze přijde na podzim (video)

Skype bude překládat hovory v reálném čase: Beta verze přijde na podzim (video)

Microsoft včera na Worldwide Partner Conference demonstroval své pokroky v rozpoznávání hlasu a jeho překládání do jiného jazyka. Tyto schopnosti, které bude brzy umět komunikátor Skype, byly předvedeny během keynote generálního ředitele Satya Nadelly, překlad v reálném čase probíhal mezi angličtinou a německým jazykem.


Ilustrační obrázek

Rozhovor mezi zúčastněnými stranami probíhal mnohem přirozeněji, než při prvním představení této funkce, samotný překlad se však v několika chvílích nezdařil zcela podle představ. I tak se jedná o velký pokrok, který si snad budeme moci vyzkoušet na vlastní kůži. Beta verze této funkce by měla přijít již na podzim.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Blb (neregistrovaný)

    A kdy to bude umět češtinu ?

    • Zdenek (neregistrovaný)

      Někde jsem slyšel, že čeština bude hned druhý jazyk po němčině, který to bude zvládat překládat.

  2. Vezmi to postupně od angličtiny podle počtu hovořících a bude ti to snad jasné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).