Domů » Bleskovky » Skype bude notifikovat o příchozích událostech pouze na zařízení, které aktuálně používáte

Skype bude notifikovat o příchozích událostech pouze na zařízení, které aktuálně používáte

Znáte to, máte (nevědomky) spuštěný Skype na počítači, tabletu i telefonu a v jednu chvíli vám začnou chodit zprávy nebo vyzvánět příchozí hovory na všech třech zařízeních. V minulosti Microsoft vydal aktualizaci, která zajišťovala, že po přijetí hovoru na jednom zařízení přestane Skype vyzvánět na těch ostatních, v příští verzi bude schopen rozpoznat, které zařízení aktuálně ke komunikaci používáte, a notifikovat vás bude pouze na něm.

  

O této nové funkci, která je pojmenována „Aktivní koncový bod“, informoval tým Skype prostřednictvím svého blogu. Jakmile věnujete pozornost komunikaci na jednom zařízení, ostatní automaticky „ztichnou“, pokud však zařízení opustíte, oznámení budou opět chodit na všechny připojené přístroje. Historie konverzace je synchronizována napříč všemi zařízeními, tudíž je možné komunikovat prostřednictvím jednoho zařízení a v průběhu se přesunout na druhé, s vámi se přesunou i aktivní notifikace. Funkce Aktivní koncový bod bude doručována jako aktualizace v následujících týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

23 komentářů

 1. Nevím, jestli tleskat MS, protože toto je užitečná funkce nebo stále brečet, že ignorují základní funkci, kterou je psaní na šířku v chatu. Až se jednou kopnou do pr*ele a přidají to – slavím a bouchám špunty!

  • Přesně, nechápu, proč na Skype, Facebook Messengeru atd. musím psát na výšku, když mi to přijde krajně nepohodlné. To je pro MS tak velký problém udělat možnost psát na šířku?!

  • pavel (neregistrovaný)

   V Facebook Messengeru jen na výšku? nevím jaký os používáte, ale osobně v Messengeru na ios mohu psát na výšku i šířku.

  • TADE: A najvacsia sranda je, ze na skype pre WP7 slo pisat aj na sirku. Teda dokial ho neodstavili… Ako pises, clovek nevie ci sa smiat a ci plakat…

  • jarpo: Plakat kvuli psani na vysku nebo odstaveni nebo oboji? :-)

  • JARPO: To mi ani neříkej :D Neskutečná ignorance. Ms vs. Skype je prostě ostuda. Ať je to odstřižení wp7 oprávněné nebo ne, mám dojem, že MS má tuto app na háku nebo jí věnuje málo vývojářských kapacit :P Já mam Skype velice rád a používám ho každý den, o to víc to člověka štve.

  • MS je v tom částečně nevinně, Skype má velkou míru autonomie. V některých případech je to výhodou, v tomhle bohužel ne. Skype pro WP je na hranici použitelnosti.

  • Nevím co je pohodlného na psaní na šířku – možná na pidi iPhonech. Skype pro WP mi plně dostačuje, vše funguje jak má a v porovnání s iOS žere mnohem míň baterku.

   Vždycky se seběhne pár plaček vzájemně si stěžujících na nějakou marginální funcionalitu.

  • TADE: Naozaj je to tak, prisiel som na to nahodou, lebo pouzivam L800 ako docasny telefon. Teda skype som tu pouzival len chvilku, dokial isiel :D

   Ako pises, co sa tyka skype, je to ignoranstvo zo strany MS…

  • Není nic horšího, než psát s mobilem „na výšku“ (ale i to jde samozřejmě), psaní na šířku je o řád pohodlnější.

  • Závidím SMISKOVI jeho dvaceticentimetrové palce. Já píšu na šířku, je to úplně v pohodě a navíc (díky větší zbývající ploše) vidím co a kam to píšu.

   Psaní na šířku je přežitek z dob, kdy měly telefony malý displej.

  • Navíc „na výšku“ je přirozenější, jsou tak všechny normální tiskoviny, ale to už je pro mnohé makačka na bednu.

   Režim na šířku je zase vhodný na navigace, obrázky, video, hry.

  • vlada (neregistrovaný)

   steelspace a klavesnici k PC mas taky na vysku? :)

  • Na PC píšu všema deseti a ne palci, klávesnice nezabírá místo na monitoru a ten monitor je na šířku. Nesrovnávej hrušky a jabka.

  • Já píšu na šířku, je to úplně v pohodě a navíc (díky větší zbývající ploše) vidím co a kam to píšu.

   Psaní na šířku je přežitek z dob, kdy měly telefony malý displej.

   Tak to je moc :-D

  • JARPO: To je příjemné zjištění. Škoda, že to MS odstřelil a už se neobtěžuje vrátit to alespoň pro WP8.

   STEELSPACE: To co píšeš o režimu na šířku mně přijde jak z jiného světa :-D Jediné s čím souhlasím je to, že máš méně místa na text. Jenže pokud píšu delší text, což je dost často i v chatu je logické psát na šířku … je to rychlejší, pohodlnější s méně překlepy, protože telefon držím oběma rukama a ne jen jednou, ve které je při psaní ještě možnost vypadnutí při natahování palce. Všimni si lidí, když chatují delší dobu nebo píšou dlouhý text, jak si telefon natočí ;)

   No přijde mně to mimo, ale třeba ti psaní na výšku vyhovuje. Věř, že většině opravdu ne (při delších textech). 100% souhlas se SMISEKCZ. Tohle MS prostě zvoral.

 2. Tohle by měli udělat i v Messengeru. Je hodně otravné mít na mobilu zapnutá data/wifi, být na PC a neustále poslouchat, jak vám na mobil chodí zprávy, zvlášť když se nedá messenger úplně vypnout.

 3. pepe (neregistrovaný)

  doufám, že to půjde vypnout..

 4. Já bych velmi uvítal hlavně spolehlivost napříč zařízeními. Notifikace někdy jsou, někdy ne. Někdy to, co přečtete na mobilu přijde dva dny potom na PC, až ho zapnete, a někdy ne. Někdy na PC napíšete zprávu, ale v mobilu se jako odeslaná neobjeví… Metro mám rád, ale metrové Skype ve Windows 8.1 je ergonomická strašlivost.

  Z tohoto důvodu jsem skoro se všemi pro mě důležitými lidmi přešel na BBM, ale ten ještě pár měsíců bude mít nevýhodu, že nejede na PC.

  Na Skype by měl MS zamakat, protože to je jeho suverénně nejhorší produkt.

  • Souhlasím. Chování skypu je pro mě na pc i WP chaos a často si to dělá co chce. Po letech vývoje je to bída.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).