Domů » Bleskovky » SkyDrive umí rozpoznat text z fotografií, podpora češtiny zatím chybí

SkyDrive umí rozpoznat text z fotografií, podpora češtiny zatím chybí

Nová funkce cloudového úložiště SkyDrive umožňuje zpracování textu z uložených fotografií. Microsoft využil technologii optického rozpoznávání písmen (OCR – optical character recognition), která už nějaký čas funguje ve spojení se službou Bing a která našla své uplatnění i v telefonech s Windows Phone.


Vyfocená cedule (vlevo) je převedena na čistý text (vpravo), se kterým lze dále pracovat

Novinka se může hodit třeba majitelům smartphonů, kteří je používají k fotografickému zaznamenávání údajů z různých cedulí (např. ordinační hodiny u lékaře), letáků a článků. Pokud pak snímky nahrají na SkyDrive, ať už ručně, nebo automaticky, obrázek se převede na text a s tím lze pak dále pracovat třeba ve Wordu.

To všechno zní sice krásně, pro našince ale novinka ukrývá tradiční háček. Rozpoznávání textu totiž zatím funguje pouze v angličtině, portugalštině, španělštině, francouzštině a němčině. Dostupnost funkce navíc závisí na nastaveném jazyce vašeho webového prohlížeče.

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Tohle je fakt škoda, že ta naše rodná hrouda je od MS tak opomíjená.

  Doufat je asi marné, že by se češtinu funkce naučila, stejně jako marně doufáme už několik let v lokalizovaný bing.. :(

  Jinak super, moc by se mi to hodilo.

  • Bing lokalizovaný je. Už asi rok.

   Tohle je sice zajímavá funkce, ale víc bych ocenil hlasové ovládání svého telefonu v češtině. Já sice nemám problém mluvit na telefon anglicky, ale když mi přijde do auta SMS a telefon mi ji přečte, nerozumím jí. S anglickou výslovností se číst česká zpráva bez diakritiky poslouchat nedá :D

  • není. Zkus si dát Bing na webu a nastavit region Česká republika.. Vlastně to ani nemusíš zkoušet. Tento region tam není.. Proto webový Bing nemůže pro našince nahradit google.

   To že je v češtině neznamená, že je plně lokalizovaný… Využívá stále region „international“, což mimo to, že blbě hledá české věci a míchá je se zahraničními znamená i nedostupnost spousty zajímavých funkcí.. Schválně se podívej na německý Bing (nastav region na DE) a porovnej s tím internacionálním oškubancem co máme k dispozici my..

  • Webový koukám moc dobrý není, ten nepoužívám. Ale s tím mobilním jsem spokojen a je zajímavé, že poskytuje lepší výsledky než ten na webu.

  • Webový není lokalizovaný. Mobilní ano.

  • Tak tak. Ve WP8 můžeš nastavit náš region, což u webu nejde.

  • Já ale od začátku mluvil o mobilním. Webový nepoužívám ;)

   To jsme si nerozumněli.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).