Skvělá zpráva! Sony Xperia 1 II dostává Android 11 se spoustou novinek

Sony Xperia 1 II

Adopce nejnovějšího Androidu 11 se pomalu ale jistě rozbíhá, mezi první aktualizované smartphony se brzy zařadí i Sony Xperia 1 II z května letošního roku. Tento telefon v těchto dnech dostává OTA update na Tchajwanu, takže se dá očekávat, že se zanedlouho objeví i na globální variantě. Update má velikost 933 MB a povyšuje číslo sestavení na 58.1.A.0.921.

Co je u Xperie 1 II nového?

Sony do své jarní vlajkové lodě s updatem propašovalo několik novinek, přičemž část z nich se týká fotoaparátu. Ten se nově naučil zaznamenávat zpomalené HDR video ve 4K rozlišení při 120 snímcích za vteřinu. Aplikace Photo Pro se navíc naučila ukládat do paměti často využívaná nastavení.

xperia 1 II android 2 xperia 1 II android 3

Vylepšená je i práce se sítěmi, v režimu dual SIM bude nově možné využít funkce dual standby 5G + 4G, přitom dosud bylo možné využívat buď 5G na jedné SIM nebo 4G na obou. Nově také může být aktivní Wi-Fi a mobilní hotspot v jednu chvíli.

Při využívání funkce péče o baterii lze nově navolit maximální nabití 80 nebo 90 procent, do notifikační lišty přibyla možnost záznamu dění na obrazovce. Systém je také bohatší o nové tapety a o ovladač chytrých domácích spotřebičů vyvolaný dlouhým stiskem zamykacího tlačítka.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku