Domů » Bleskovky » Microsoft končí s Androidem: Další telefony Nokia X už poběží na Windows Phone

Microsoft končí s Androidem: Další telefony Nokia X už poběží na Windows Phone

Kromě oznámení propuštění 18 000 zaměstnanců sdělil generální ředitel Microsoftu Satya Nadella ve svém dopise i pár slov, týkajících se budoucnosti telefonů rodiny Nokia X: „Plánujeme povýšit vybrané návrhy telefonů Nokia X do produktové řady Lumia s Windows. Tato zařízení se mají stát cenově dostupnými a sladit se s naším zaměřením na univerzální aplikace Windows.“

 

V dopise je sice zmíněno slovo „vybrané“, ale očekáváme, že rodina telefonů Nokia X s upraveným Androidem má svůj život sečtený a Microsoft tuto větev kompletně zařízne. Ostatně není důvod ji nadále rozvíjet, když na stejné hardwarové výbavě, kterým je osazena nejnovější generace Nokia X2, může běžet systém Windows Phone. Indičtí výrobci dokazují, že po upravení licenčních podmínek Microsoftem, který odpustil poplatek za licencování systému Windows Phone, lze produkovat telefony s tímto systémem za cenu srovnatelnou právě s cenou telefonů rodiny Nokia X. Bližší informace by měl CEO Microsoftu sdělit už dnes večer.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
95 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments