Domů » Bleskovky » Microsoft končí s Androidem: Další telefony Nokia X už poběží na Windows Phone

Microsoft končí s Androidem: Další telefony Nokia X už poběží na Windows Phone

Kromě oznámení propuštění 18 000 zaměstnanců sdělil generální ředitel Microsoftu Satya Nadella ve svém dopise i pár slov, týkajících se budoucnosti telefonů rodiny Nokia X: „Plánujeme povýšit vybrané návrhy telefonů Nokia X do produktové řady Lumia s Windows. Tato zařízení se mají stát cenově dostupnými a sladit se s naším zaměřením na univerzální aplikace Windows.“

 

V dopise je sice zmíněno slovo „vybrané“, ale očekáváme, že rodina telefonů Nokia X s upraveným Androidem má svůj život sečtený a Microsoft tuto větev kompletně zařízne. Ostatně není důvod ji nadále rozvíjet, když na stejné hardwarové výbavě, kterým je osazena nejnovější generace Nokia X2, může běžet systém Windows Phone. Indičtí výrobci dokazují, že po upravení licenčních podmínek Microsoftem, který odpustil poplatek za licencování systému Windows Phone, lze produkovat telefony s tímto systémem za cenu srovnatelnou právě s cenou telefonů rodiny Nokia X. Bližší informace by měl CEO Microsoftu sdělit už dnes večer.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
myscho
Anonym
myscho

Novy CEO a hned aj zatrhol Android

Aaron
Anonym
Aaron

Pozor, jen nekteri vyvijeni nastupci Nokie X budou s Windows Phone. Tim „select“ dal jasne najevo, ze s Androidem nekonci.

kubco
Anonym
kubco

na co s nim akoze zacinal???

Martin II (neregistrovaný)
Anonym
Martin II (neregistrovaný)

KUBCO: MS s tym nezacal. Zacala s tym Nokia.

Aaron
Anonym
Aaron

Microsoft vydal Nokii X2 plne ve sve rezii. Nyni nektery vybrany, napriklad dva z deseti vyvijenych prototypu, budou s Windows, ale Android zustane. Jestli ne, tak se chystaj mobilni divizi potichu rozpustit. Taky priznavaji „strategic alignment“, cili budou se dit velke veci.

borixeus
Anonym
borixeus

Už dříve jsem tvrdil, že MS ukončí řadu X s androidem a nové telefony vydal jen kvůli tomu, že už byly vyvinuté ještě za nokie a byla by škoda je zarazit v tak pokročilé fázi.

Na druhou stranu, výjimečně souhlasím s aaronem. Je tu sice nějaká pravděpodobnost, ale ve vyjádření není napsáno, že už nebudou další telefony s androidem. Tahle dedukce a výsledná zavádějící myšlenka se spíš hodí do „zpravodajství“ na nově. Takhle najisto bych se odvážil to napsat, jen kdyby to bylo potvrzené.

VIK (neregistrovaný)
Anonym
VIK (neregistrovaný)

Hádal bych, že projekt X už byl déle rozběhnutý a stálo by víc času a peněz ho zarazit než nechat vymřít. A vlastně to dopadlo dobře pro všechny – Androiďákům se splnil vlhký sen o Nokii s Androidem, BFUčka dostali levný a celkem funkční smartphone (a to, jestli vyjde nějaká novější varianta je jim celkem u (_._) ), no a nám co máme WP to prospěje taky tím, že Xkám zatnou tipec a budou se vyrábět levný WP modely, co nám rozšíří platformu. „Win-win situation“

Tom (neregistrovaný)
Anonym
Tom (neregistrovaný)

+1

Peete
Anonym
Peete

Řekl bych, že celý ten komentář byl pouze a jen tvůj mokrý sen :D Tak ještě utřít, šup šup :-)

Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar

MS v tom prsty vůbec neměl, však i Belfiore tehdá říkal, že ne všechno co dělá Nokia schvalují před uvedení Nokia X.

Nicméně byla to jen otázka času kdy ten projekt ukončí. MS potřebuje budovat kolem Windows nikoliv kolem Androidu a ze své stáje vypouštět Android telefon, když to žere peníze, které mohou být investovány do Windows telefonů je nesmysl.

VIK (neregistrovaný)
Anonym
VIK (neregistrovaný)

Jsem suchej a štípnul jsem se do předloktí. Obě fakta vyvracejí podstatu tvého komentáře :)

Aaron
Anonym
Aaron

VIK (neregistrovaný): Win-win. To si pamatuju o tom mluvila Nokia, kdyz uzavirala s MS smlouvu :-D