Domů » Bleskovky » Širokoúhle nebo se zoomem? Galaxy S10+ má díky třem čočkám zvládnout obě disciplíny

Širokoúhle nebo se zoomem? Galaxy S10+ má díky třem čočkám zvládnout obě disciplíny

minulém týdnu představený Samsung Galaxy Note9 dostal prakticky stejné fotoaparáty jako jarní Galaxy S9+, větší posun kupředu by tak měl přijít až za půl roku u modelové řady Galaxy S10. Podle posledního reportu z Jižní Koreje bude mít model Galaxy S10+ hned pět čoček fotoaparátu – dvě vpředu a tři vzadu. K čemu budou sloužit?

Konfigurace hlavního fotoaparátu má být u Galaxy S10+ následující:

 • primární 16Mpx snímač
 • 13Mpx kamerka s bezztrátovým přiblížením
 • 12Mpx kamerka s širokoúhlou čočkou

Chybí snad jen monochromatický senzor, který používají kamerky od Huawei pro získání více detailů v tmavých prostředích, tuto disciplínu však zvládají fotoaparáty od Samsungu velmi dobře, navíc bude zřejmě možné opět využít u hlavního snímače proměnlivé clony.

Tři kamery se dostanou i do střední třídy

Galaxy S10+ navíc nebude podle ETNews jediným Samsungem s tříčočkovým hlavním fotoaparátem, byť tomu tak bylo v původních plánech; nakonec prý došlo k jejich přehodnocení a tuto sestavu mají dostat dva modely z chystané vlajkové řady. Kromě toho by se podobné řešení mohlo dostat i do modelu střední třídy Galaxy A9 (2019), u něj by mělo jít o kombinaci 32 + 8 + 5 Mpx.

Podle analytiků se v příštím roce objeví spousta smartphonů se třemi čočkami hlavního fotoaparátu, k Huawei se mají kromě Samsungu připojit i další firmy, například LG nebo Apple.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Proti fotoaparátům nic nemám pokud to bude tak skvělý jak se píše tak v pohodě.

 2. Teraz bude preistotu každý kopírovať Huawei s tými foťákmi…

 3. Ale jo, je to cesta. Jen to bude vypadat jak moucha :D Za 5 let budou mobily s 10 foťáky na tři úrovně přiblížení a dvě rybí oka :D

 4. Hnus jak Samsung kopíruje LG, páč LG V40, přijde s novým širokoúhlým objektivem, a další bude pro bezztrátovým zoomem. S rozlišením, 20Mpx 16Mpx a 13Mpx. Prostě kopírka.

  • Proč pořád každý řeší kopírování?Přeci mobil má určité parametry a výrobce se bude +- lišit v maličkostech.Přijde mi to jako měření pindika a úplně zbytečně.Každý ať si vybere svého favorita ,dle očekávání nebo představ.Ty foťáky budou vždy totožné (ber obecně).

  • Protože každá iOvce a i Sovce dělá totéž že kydá hnuj na LG jak prý kopíruje, ale když někdo napíše o opaku ze Samsung nebo Apple kopíruje hned je tu obrana že nač se řeší kopírování.

  • Mám Samsung a neřeším.Ale pravda je taková,že ne všichni to mají stejně.Co se týče kopírování,tak situace nebude jiná.Mobil má nějaký standard a toho se každý výrobce bude držet.Akorát záleží na výsledném podání a zde už si každý zvolí dle svého.Foťák bude pořád foťákem atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).