Domů » Články » Simulátor aerolinek, posilování paměti a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Simulátor aerolinek, posilování paměti a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Jak je již tradicí, i dnes se podíváme na přehled dočasně zlevněných aplikací a her. Všechny uvedené tituly pro iOS a Android jsou po omezený čas dostupné zcela zdarma, ačkoliv běžně se za ně platí.

Doba dostupnosti záleží pouze na vůli vývojářů a my ji bohužel nemůžeme nijak ovlivnit. Pokud vás tedy něco zaujme, se stažením neváhejte! Aplikace zůstanou v knihovně i po odinstalaci a proto se vyplatí je pořídit i „do zásoby“.

iOS

AirTycoon Online 2

‎AirTycoon Online 2
Cena: 25,00 Kč+
AirTycoon Online 2
AirTycoon Online 2

Ve hře AirLine Tycoon usednete do křesla ředitele letecké společnosti. A k tomu patří spousta odpovědnosti, plánování a nevyhnete se i kapce riskování.

Budete muset správně nastavovat ceny letenek tak, abyste dosáhli maximálního vytížení linek. Budete se ale muset také starat o ekonomickou udržitelnost vašeho obchodního modelu, do něhož vám občas zasáhnou nečekané nehody.

Když se vám bude dařit, budete moci začít rozšiřovat letku o až 150 strojů a získáte dokonce možnost stavby letišť. Hra vám dává dokonce možnost přebírat méně úspěšné společnosti, které tak budete moci začlenit do vašeho impéria. A to i včetně letišť a letadel, která daným aerolinkám dříve patřila.

A protože hra obsahuje celosvětový multiplayer, budete při těchto operacích interagovat se skutečnými hráči. S nimi také můžete uzavírat různé aliance, dohody a smlouvy.

Příjemným bonusem je pak 3D grafika, v níž si budete moci dokonce i vyzkoušet přistání.

International Snooker Classic

International Snooker Classic je velmi detailně propracovaný kulečník, ačkoliv to na poměrně jednoduché grafice nemusí být na první pohled znát. Pro lehce retro grafiku je však dobrý důvod. Jedná se o „reinkarnaci“ kdysi legendární hry pro iPhone 3G, která se dokonce objevila v reklamě na tento telefon.

Hra umožňuje soupeřit s počítačem, nebo druhým hráčem na stejném zařízení. Hrát můžete rychlé hry i turnaje, v nichž na vás bude čekat osm zápasů.

Ovládání je velmi precizní a umožňuje nastavit i jemné korekce, což vám dává možnost skutečně projevit své schopnosti. Propracovanou fyziku mají i koule, které se realisticky odrážejí a reagují na své okolí. Co tedy hra ztrácí na grafice dohání hratelností, která opravdu převyšuje většinu konkurence.

Samozřejmostí jsou pak nejrůznější statistiky, možnost měnit obtížnost v režimu jednoho hráče a autosave po každém tahu.

Ever Shooter Premium

Ever Shooter - Survival Hero
Cena: 49,00 Kč+

Jak lze již z názvu odvodit, tato hra je střílečkou. Avšak ne úplně běžnou – hrajete za mladého chlapce uvězněného v noční můře, v níž se musí vypořádávat s hromadou nepřátel. Narazíte na nepřátelské duchy, slizovité příšery a další potvory.

Hra obsahuje v současné době dvě kampaně v podobě dvojice zlých snů. V rámci každého z nich můžete hrát v klasickém volném módu, nebo v módu „obránce pevnosti“. Vývojář nicméně slibuje, že brzy přibudou i kampaně zcela nové.

K dispozici máte vylepšení zbraní i zdraví hráče, což vám dává možnost se lépe vypořádat s nástrahami v pozdějších fázích hry. Na upgrady si však musíte vydělat úspěšným likvidováním nepřátel.

 

Android

App Shortcuts Creator

Tato zajímavá aplikace umožňuje zvýšit efektivitu práce s nejrůznějšími aplikacemi i systémovými funkcemi. Dává vám totiž možnost vytvořit si na ploše zkratky vedoucí na konkrétní funkci uvnitř aplikace či v nastavení.

Snadno si tak můžete udělat třeba ikonku otevírající přímo váš profil na Instagramu nebo sekci budíky v systémových hodinách. To vám umožňuje rychle přistupovat bez zbytečného klikání ke klíčovým funkcím.

Vytvořené zkratky si můžete libovolně pojmenovávat a nastavovat jim jakékoliv ikony. Samozřejmostí je i možnost sdružování do složek na domovské obrazovce, pokud to tedy váš launcher umožňuje.

Aplikace je pravidelně aktualizována a získala dobré hodnocení od celé řady renomovaných webů. Určitě tak stojí za vyzkoušení – ušetřeného času není nikdy dost!

Order: The Memory Challenge

Tato hra si dává za cíl zlepšit to, jak funguje vaše paměť. Pracuje s předpokladem, že paměť pracuje podobně jako svaly a průběžné cvičení ji posiluje.

Vaším úkolem proto bude si zapamatovat sérii objektů v konkrétním pořadí. Následně je budete muset do jakési sítě znovu umístit. Zpočátku si pravděpodobně vystačíte jen s krátkodobou „fotografickou“ pamětí. Později však začnou být sítě objektů tak spletité, že budete muset začít vymýšlet různé pomůcky.

Zajímavou herní taktikou může být například vytvoření si příběhu ze zobrazených objektů, či třeba nějaká říkanka. Obtížnost levelů se samozřejmě stupňuje, ale pokud by vám náročnost byla i tak málo (o čemž se dá úspěšně pochybovat), můžete soupeřit s časem. Pod číslem levelu totiž nechybí také vteřinová časomíra, v níž se můžete snažit excelovat a pokořit váš předchozí rekord.

The Mystery of Blackthorn Castle

Záhada hradu Blackthorn je jedna z graficky nejpovedenějších her pro Android. Na zpracování přírody v okolí hradu si tvůrci dali opravdu záležet, užijete si tedy detailně zpracovanou flóru, textury s vysokým rozlišením a zajímavé hry světel a stínů. Celkové tajemné atmosféře napomáhá také povedený originální soundtrack.

Ve hře bude vaším cílem objevovat se svým strýcem Henrym starobylý poklad, který kdesi na hradě z 14. století údajně ukryl jeden čaroděj. V hradu i okolí budete prozkoumávat prostředí a nacházet nejrůznější vodítka a artefakty. Zajímavě je zpracováno i jejich sbírání – místo automatického uložení do inventáře si je budete fotit.

Otevřený svět je kromě statických vodítek plný také nejrůznějších logických hádanek, puzzlí a menších záhad, které budete moci řešit. S orientací vám pak pomůže dynamická mapa, do níž se postupně přidávají navštívené lokace.

S hledáním si navíc budete muset pospíšit. Strýček Henry totiž není jediný, kdo by rád záhadný středověky poklad získal!

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).