Domů » Bleskovky » Silvestr u Vodafone: Volání, SMS a rekordní počet přenesených dat

Silvestr u Vodafone: Volání, SMS a rekordní počet přenesených dat

Také u operátora Vodafone byly díky neomezeným tarifům letošní Vánoce a Silvestr v objemu provolaných minut a počtu odeslaných SMS z mobilů nejsilnější za poslední roky. V síti Vodafone byl také přenesen rekordní objem dat, což potvrdilo rostoucí trend využívání datových služeb v průběhu celého roku. 

Co se týče hovorů, jejich celkový počet uskutečněných hovorů vzrostl o 14 % na více než 12,9  milionu. Špička nastala mezi půlnocí a 01:00. Lidé si vzájemně v naší síti z telefonů poslali 9 milionů textových zpráv, což je o 9 % více než loni. Špička nastala mezi 00.00 a 00.01.

Lidé si vzájemně v naší síti poslali 11,3 milionů SMS, což je zhruba stejně jako loni. U SMS odesílaných z aplikací a internetových bran jsme oproti loňsku zaznamenali mírný pokles, způsobený pravděpodobně nově uvedenými neomezenými tarify, díky kterým lidé odesílali více SMS z mobilu. Špička nastala mezi 00.00 a 00.01.

V případě MMS zpráv došlo k mírnému poklesu. Lidé si vzájemně z mobilů poslali 99 tisíc multimediálních zpráv, což je o 3 % méně než loni. Špička, co se týče MMS, nastala mezi 23.50 a 00.00.  Celkový objem přenesených dat se oproti loňsku zvýšil o 84 %. Špička nastala mezi 15. a 16. hodinou. Značný nárůst přenosů dat potvrzuje vývoj využívání datových služeb v průběhu celého roku 2013. 

V případě zahraničního volání nejvíce lidé volali na Ukrajinu, do Polska, Ruska, na Slovensko a do Německa. Podle počtu přihlášených cizinců v síti operátora Vodafone vyplývá, že u nás nejčastěji trávili Silvestra Němci, Holanďané, Poláci, Švédové a Slováci.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments