Domů » Bleskovky » Šílenství jménem Pokémon GO: Muž opustil své zaměstnání, aby se mohl naplno věnovat lovení

Šílenství jménem Pokémon GO: Muž opustil své zaměstnání, aby se mohl naplno věnovat lovení

Některé hry hráčům doslova učarují, a ti jsou pak schopni „prohrát“ u nich stovky hodin svého života. Masivní šílenství, které se spustilo s příchodem hry Pokémon Go pro Android a iOS mění životy všem, kteří se rozhodli se zúčastnit honu na virtuální zvířátka. Tom Currie (24) z Nového Zélandu se po šesti letech v práci, ze které byl zoufalý, rozhodl pro razantní změnu svého života, ke které mu pomohla právě tato hra.

Pokémon Go

V té hráči na celém světě loví Pokémony na různých místech v reálném světě, se kterými pak mohou bojovat a dále je rozvíjet. Tom se rozhodl, že se stane profesionálním trenérem a vydal se na dvouměsíční putování po Novém Zélandu, během kterého chce pochytat všech 150 aktuálně dostupných Pokémonů. Jeho bilance není špatná, již přesáhl metu 90 postaviček, včetně exotického Dragonaira, a další neustále přibývají.

Podívejte se, jak to vypadá, když se v New Yorku objeví vzácný Pokémon Vaporeon

Currie své rozhodnutí zdůvodnil tak, že po 6 letech v práci zoufale toužil po pauze. Když se pak objevila zmíněná hra, uvědomil si, že se jedná o příležitost, jak chvíli žít svůj sen. V tomto kontextu se opuštění zaměstnání nezdá jako špatný způsob, jak najít novou cestu, kterou by se člověk chtěl dále ubírat. Samozřejmě za předpokladu, že hraní hry pouze vydestiluje to, co člověka baví a zároveň se tím uživí.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spouštěním.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments