Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Články » Showroom pro vyvolené. Xiaomi má v Praze byt o rozloze 250 m², který je prošpikovaný technologiemi

Showroom pro vyvolené. Xiaomi má v Praze byt o rozloze 250 m², který je prošpikovaný technologiemi

Značku Xiaomi asi není nutné přestavovat do hloubky, ale věděli jste, že má nově v dlouhodobém pronájmu jeden velmi zajímavý a technologiemi prošpikovaný byt v Praze? Respektive abychom byli přesní, za tímto projektem stojí jeden z distributorů Xiaomi na českém trhu – společnost Witty Trade s.r.o.

Jeho obytná plocha je úctyhodných 250 m² a společnost ho má pronajatý na 3 roky. Uvnitř najdete přes 70 produktů od Xiaomi a dceřiných společností, přičemž některé z nich na našem trhu nelze zakoupit. Dohromady tvoří impozantní ukázku chytré domácnosti, která se jen tak nevidí a také se jedná o unikátní a interaktivní showroom, kde se všechny produkty čínského giganta dají osahat a vyzkoušet.

xiaomi byt praha06
Okno do světa technologií – i tak by se dalo přezdívat pražskému Xiaomi bytu

Byt v centru Prahy bohužel není přístupný pro veřejnost. Witty Trade jej bude používat například k prezentacím nových technologií a produktů nejen pro novináře, ale také pro ambasadory značky a obchodní partnery. Věděli jste, že ambasadory Xiaomi jsou například Makhmud Muradov, Pavel Calta, Eva Perkausová či Andrea Kalousová?

Chytrá domácnost pod taktovkou Xiaomi

Celé chytré bydlení máte na povel buďto skrze chytrý telefon, Google Assistanta, nebo předkonfigurované rutiny. Například když otevřete okno, vypne se topení, či jakmile zavřete dveře ložnice, spustí se robotický vysavač.

xiaomi byt praha11
V ložnici najdete celou řadu produktů Xiaomi. Od světel, LED pásek, po vysavač, notebook, televizi či soundbar. Nechybí ani zrcátko, které se umí automaticky rozsvítit v případě, že se k němu přiblížíte.

Kromě chytrých žárovek Yeelight, LED pásků, ventilátorů, zvhlčovače vzduchu, vysavačů a rýžovarů je nicméně předváděcí byt plný i dalšího příslušenství do domácnosti s logem Xiaomi. Namátkou jde o sadu kuchyňských nožů, odpadkový koš, termosku, mikrovlnku či masivní bezpečnostní sejf se skenerem otisků prstů.

Je libo mop, pračku či lapač hmyzu?

Na našem trhu z vystavených produktů nekoupíte například ani pračku a sušičku, žehličku, dětský kočárek, běžecký pás, elektrický lapač hmyzu, notebook, televize či soundbar. Za většinou těchto produktů stojí značka Mijia, která využívá distribučních kanálů společnosti Xiaomi. Některé z vystavených produktů jsme nicméně také recenzovali, jako je třeba chytrá váha Xiaomi Mi Smart Composition, či oblíbený vysavač Xiaomi Roborock S6.

Jednotlivé produkty jsou tematicky rozděleny do místností. V koupelně kromě zmíněné pračky a sušičky nechybí například dávkovač mýdla nebo chytré kartáčky. V chodbě pro změnu narazíte na celou řadu elektrovozítek – od oblíbených koloběžek, po motokáru GoKart či Ninebot Mini.

xiaomi byt praha12

Jak už jsem zmínil výše – ne všechny produkty v tomto speciálním bytě jsou přímo vyrobeny společností Xiaomi. Čínský drak většinu produktů se svým logem nevyrábí, ale pouze „přeprodává“. Některé výrobky například pocházejí od dceřiných společností, další oproti tomu nemají s Xiaomi prakticky nic společného, nicméně pokud jsou dostatečně kvalitní, Xiaomi jim propůjčí svůj brand a marketingově je podpoří, což na domácím čínském trhu skvěle funguje.

Skrze různé partnery si tak Xiaomi může udržovat obrovské portfolio kvalitních produktů, aniž by do jejich výroby a vývoje musela investovat horentní sumy. A v kombinaci s dobře zvládnutým marketingem i popularitou, kterou tahle značka mezi uživateli má, je úspěch téměř vždy zaručen.

 

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments