Domů » Bleskovky » Shield Tablet 2 nedorazí: NVidia potvrdila jeho zrušení

Shield Tablet 2 nedorazí: NVidia potvrdila jeho zrušení

Od představení herního tabletu NVidia Shield (recenze) uplynuly více než dva roky, loni v listopadu přišla pouze jeho levnější verze Shield Tablet K1, která však výkonovou stránku věci nikam neposunula. Čekání na plnohodnotného pokračovatele tak bylo více než logické, o to překvapivější zpráva přichází přímo od NVidie – Shield Tablet 2 byl z obchodních důvodů zrušen.

nvidia

Tuto zprávu poslala NVidia americkému certifikačnímu úřadu FCC, čímž nepřímo naznačila, že její sázka na mobilní hraní se nesetkala s ekonomickým úspěchem a chystá se vyklidit pole. Otázkou je, zda toto rozhodnutí ovlivní i streamovací herní službu NVidia Grid, kterou tak nebude možné využívat na žádném novém zařízení. Hozenou rukavici by mohlo převzít Nintendo se svojí chystanou kapesní konzolí NX, která bude představena příští rok na jaře, a bude ji pohánět čipset NVidia Tegra.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. No nevadí, ale zamrzí. Mám první generaci po vyměněné baterce a nemůžu si stěžovat. Příchod dvojky by pro mne byl určitě impulzem pro nákup.

  Na trhu jsem nenašel nic co by se mi po stránce designu líbilo tak jako u Shield Tabletu…..

 2. Tom (neregistrovaný)

  Překvapující zpráva? :) V kterém vesmíru?
  Tegra je na Androidu propadák od doby kdy T3 převálcovala lepší konkurence:) Vždyť ani sama nVidia vlastně nevěděla kam bude počínaje 4 směřovat výkon a cenu….Shield je nesmysl od začátku odsouzen k debaklu.O tabletech se mluvilo hlavně když měly vadné ACU:)

  • Martin (neregistrovaný)

   T3 převálcovala konurece? která? S3 byla výkonem na stejné úrovni T3 měla ve hrách lepší grafiku A Tegra X1 A K1 má výkon jako Snap 820 A Exynos 8890 dokonce je Tegra K1 A X1 lepší v GK.

   • Tom (neregistrovaný)

    Jasně že Tegru III převálcovala konkurence….Poslední Tegra s slušným podílem na trhu byla TegraII.Od trojky podíl zařízení s Tegrou padal neskutečným způsobem.O Tegru 4 a novější již skoro z výrobců nikdo nestál a do tabletů se osazovalo cokoliv jenom ne nVidia.O telefonech se nemá smysl bavit,tam byla Tegra vždy brána jako špatný vtip.
    K1 a spol. je na Androidu naprosto bezvýznamná a zoufalý pokus nVidie s Shield je jenom další debakl…

  • Martin P. (neregistrovaný)

   A který pak jiný herní tablets Androidem bez Tegry byl lepší?

   • A v čem spočívala ona vlastnost „herní“ u tabetu? Hrubý výkon GPU části v SoC? Nebo v SW podpoře? Pak např. Apple iPad. Nebo v displeji? Pak např. Samsung Galaxy S2 (saturace a kontrast SAMOLEDu je u hry dobrá vlastnost). I ten hrubý výkon je možná s ohledem na sílu Qualcommu nebo Apple Ax SoC otázkou.

 3. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Vsechno, co nVidia na poli smartphonu/tabletu kdy predstavila byl mensi nebo vetsi pr*ser. Konecne jim to doslo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).