Domů » Bleskovky » Shield Tablet 2 nedorazí: NVidia potvrdila jeho zrušení

Shield Tablet 2 nedorazí: NVidia potvrdila jeho zrušení

Od představení herního tabletu NVidia Shield (recenze) uplynuly více než dva roky, loni v listopadu přišla pouze jeho levnější verze Shield Tablet K1, která však výkonovou stránku věci nikam neposunula. Čekání na plnohodnotného pokračovatele tak bylo více než logické, o to překvapivější zpráva přichází přímo od NVidie – Shield Tablet 2 byl z obchodních důvodů zrušen.

nvidia

Tuto zprávu poslala NVidia americkému certifikačnímu úřadu FCC, čímž nepřímo naznačila, že její sázka na mobilní hraní se nesetkala s ekonomickým úspěchem a chystá se vyklidit pole. Otázkou je, zda toto rozhodnutí ovlivní i streamovací herní službu NVidia Grid, kterou tak nebude možné využívat na žádném novém zařízení. Hozenou rukavici by mohlo převzít Nintendo se svojí chystanou kapesní konzolí NX, která bude představena příští rok na jaře, a bude ji pohánět čipset NVidia Tegra.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments