Domů » Bleskovky » Shazam dostane novou funkci: Bude vás poslouchat vždy a všude

Shazam dostane novou funkci: Bude vás poslouchat vždy a všude

Dávno pryč jsou časy, kdy člověk marně přemýšlel, co to bylo za písničku v rádiu, která se mu cestou do práce tak líbila. Celý den pak s napětím čekal, zda ji nezahrají znovu. S dnešní technikou stačí přiblížit telefon k reproduktoru a během několika vteřin máme odpověď na displeji, spolu s možností zakoupit si píseň nebo celé album.

Shazam+update

Jedním z nejprogresivnějších v této oblasti je Shazam, aplikace dostupná pro Android, iOS i mobilní Windows. V následujícím týdnu bude v obchodech uvolňována aktualizace, jež obsahuje novinku, která se rozhodně nebude líbit uživatelům, kteří nechtějí, aby o nich sbíralo informace více aplikací, než je třeba. Jedná se totiž o možnost spuštění automatického poslouchání, díky němuž se již nebudete muset starat o zapínání Shazamu, když chcete zjistit, co právě hraje ve vašem okolí.

Aplikace bude totiž poslouchat okolní zvuky vždy a všude a bude automaticky vytvářet seznam písní, které zaslechne. Pokud například jezdíte do práce autem, posloucháte rádio a telefon máte v kapse, Shazam poběží v pozadí a bude automaticky řadit písně v pořadí, v jakém jste je slyšeli. O probíhajícím naslouchání pak informuje ikonka v notifikační liště a stejně jako je jednoduché funkci zapnout, je možné ji i vypnout.

Pro mnohé uživatele se jedná o užitečnou funkci a nechceme tvrdit, že by aplikace sbírala i data, která jí nepřísluší, nicméně i to se již v minulosti u jiných programů stalo; uživatelská data jsou v dnešní době cennější než zlato. Rozhodnutí, zda funkci budete používat, nebo ne, je však naštěstí stále ve vašich rukou.

Shazam
Shazam
Autor: Apple, Inc.
Cena: zdarma
Shazam
Shazam
Autor: ‪Shazam Entertainment Ltd‬
Cena: Code needed

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Diskuze k článku

  1. aneb dalsi kravina zerouci draha procenta baterie…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).