Domů » Bleskovky » Sharp chce opět vyrábět notebooky. Za hubičku kupuje počítačovou divizi Toshiby

Sharp chce opět vyrábět notebooky. Za hubičku kupuje počítačovou divizi Toshiby

V roce 2015 došlo k odhalení, že společnost Toshiba ve velkém falšovala vlastní účetnictví a papírově vykazovala výrazně vyšší zisky než ve skutečnosti. Od té doby šla cena akcií firmy prudce dolů, nyní se drží zhruba na polovině hodnoty než před pěti lety. Japonský gigant nyní rozprodává některá svá aktiva, mimo jiné se zbavuje například své počítačové divize; o tu projevila zájem společnost Sharp.

Sharp vyráběl počítače do roku 2010, poté však tento segment opustil. Před dvěma lety Sharp koupila čínská společnost Foxconn, a díky jejím obrovským výrobním kapacitám a zefektivnění procesů se loni Sharpu podařilo po dlouhé době vykázat zisk. Může se tak nadechnout k dalším aktivitám, přičemž výroba počítačů má být jednou z nich. Sharp získá 80,1 procent počítačové divize za 36 milionů dolarů (asi 784 milionů korun), což je směšně nízká částka; Microsoft například v tomto týdnu koupil repozitář zdrojových kódů GitHub za 163 miliard korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Další čínská PC, jupí ????

  • Klidek, jeste musis pockat, az bude v bazarech :)

  • Tak tím se vůbec nemusíš vzrušovat, daní výrobci Evropu natož ČR moc do distribuční sítě nezahrnují…;)

  • uni: Tak vidim ze jsi si zjistil i detaily, tak tve prvotni nadseni opadlo :D Neboj, myslim ze nejakeho cinana si v bazaru vzdy najdes :D
   Copak TCL nevyrabli i notebooky ze by jsi zustal verny znacce…

 2. To jako už nebudou žádné počítače od Toshiby??Ani notebooky?

 3. malá technická … SHARP jsou Japonci.

 4. Proč se stále dokola setkávám s nesprávnou informací, že Foxconn je čínský, když byl založen na Taiwanu v Taipei Taiwancem, který ho dodnes vede? To, že má Foxconn většinu továren v Číně, z něj nedělá čínskou firmu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).