Domů » Bleskovky » Seznamte se, toto je ohebný Huawei Mate X

Seznamte se, toto je ohebný Huawei Mate X

Huawei si představením smartphonů řady P30 vyčkává a představí je až na konci března, na MWC ale rozhodně nepřijede s prázdnou. Na nedělní tiskové konferenci ukáže světu svůj ohebný smartphone s podporou sítí 5G. Čínskému výrobci se podařilo tento produkt tajit do poslední chvíle, nakonec jej však prozradil plakát instalovaný v prostorách barcelonského veletrhu.

Huawei Mate X: v hlavní roli ohebný displej

Skládací smartphone bude zcela jiný než v tomto týdnu představený Galaxy Fold. Telefon bude mít pouze jeden displej, který bude osazen na vnější stranu. Bude tak neustále „na ráně“, a tak jsme zvědaví, jak Huawei vyřeší jeho odolnost. Zajímavé je, že Mate X nemá v otevřeném stavu jednotnou tloušťku, za jedním z okrajů je patrný vystouplý modul, ve kterém by mohl být ukrytý akumulátor. Jeho absencí v samotných „křídlech“ by pak mohlo být dosaženo jejich menší tloušťky, tudíž by Mate X v zavřeném stavu nemusel být tlustý jako dva telefony na sobě.

Nepřehlédněte – Huawei Mate X: nadčasová skládačka s ohebným displejem (první dojmy)

Křídlo bez modulu je o něco kratší, takže při zavírání do sebe obě části zapadnou a kratší část displeje se s modulem zarovná. Vystouplá část také může mít pozitivní efekt v rozloženém stavu, podobě jako u tabletů Lenovo Yoga by mohla napomoci pohodlnějšímu úchopu.

Tisková konference Huawei začíná už tuto neděli 24. února od 14:00 a naše redakce na ni samozřejmě nebude chybět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
54 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments