Domů » Bleskovky » Seznamte se, toto je ohebný Huawei Mate X

Seznamte se, toto je ohebný Huawei Mate X

Huawei si představením smartphonů řady P30 vyčkává a představí je až na konci března, na MWC ale rozhodně nepřijede s prázdnou. Na nedělní tiskové konferenci ukáže světu svůj ohebný smartphone s podporou sítí 5G. Čínskému výrobci se podařilo tento produkt tajit do poslední chvíle, nakonec jej však prozradil plakát instalovaný v prostorách barcelonského veletrhu.

Huawei Mate X: v hlavní roli ohebný displej

Skládací smartphone bude zcela jiný než v tomto týdnu představený Galaxy Fold. Telefon bude mít pouze jeden displej, který bude osazen na vnější stranu. Bude tak neustále „na ráně“, a tak jsme zvědaví, jak Huawei vyřeší jeho odolnost. Zajímavé je, že Mate X nemá v otevřeném stavu jednotnou tloušťku, za jedním z okrajů je patrný vystouplý modul, ve kterém by mohl být ukrytý akumulátor. Jeho absencí v samotných „křídlech“ by pak mohlo být dosaženo jejich menší tloušťky, tudíž by Mate X v zavřeném stavu nemusel být tlustý jako dva telefony na sobě.


Nepřehlédněte – Huawei Mate X: nadčasová skládačka s ohebným displejem (první dojmy)

Křídlo bez modulu je o něco kratší, takže při zavírání do sebe obě části zapadnou a kratší část displeje se s modulem zarovná. Vystouplá část také může mít pozitivní efekt v rozloženém stavu, podobě jako u tabletů Lenovo Yoga by mohla napomoci pohodlnějšímu úchopu.

Tisková konference Huawei začíná už tuto neděli 24. února od 14:00 a naše redakce na ni samozřejmě nebude chybět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Ještě horší než Samsung bože ???

awacs
Anonym
awacs

Nechápu jednu věc a to jak může být ohýbání na venek praktické. Vždyť z hlediska dotykové plochy se to zařízení nemůže v zavřeném stavu normálně ovládat.

shepii
Uživatel
shepii

Proč by ne? Jednoduše bude dotyková vrstva reagovat jen vepředu, kde bude vykreslen displej v zavřeném stavu, na boku a vzadu reagovat na dotyk nebude.

Nwm
Anonym
Nwm

Viz Lenovo Yoga Book C930, tam to funguje normálně.

David
Anonym
David

Opravte mě, ale teď ještě není apríl ne?

shepii
Uživatel
shepii

No na to se stačí podívat do kalendáře. Docela smutné, že má někdo pocit, že by v únoru mohl být apríl.

David
Anonym
David

To byl ovšem vtip, ale chápu, že tu jsou i trochu opoždění jedinci.