TOPlist

Seznamte se, toto je Huawei Mate 10 Lite. Připadá vám povědomý?

Společnost Huawei bude pořádat 16. října tiskovou konferenci, na které ukáže své novinky vrcholové řady Mate. S jistotou můžeme říci, že se dočkáme minimálně tří zařízení:

  • Huawei Mate 10 Pro (kódové označení Blanc)
  • Huawei Mate 10 (kódové označení Alps)
  • Huawei Mate 10 Lite (kódové označení Rhone)

Ve vzduchu visí ještě otazník nad modelem s kódovým označením Marcel, které by mohlo být čtvrtým modelem Mate 10.

S modely Mate 10 a 10 Pro jsme vás předběžně seznámili v tomto článku, nyní se můžeme podívat na odlehčený model Lite. Ani ten pro nás však není vůbec neznámý, v týdnu o něm psali ještě pod označením G10, pod kterým se patrně bude prodávat na čínském trhu.

G10 i Mate 10 Lite mají mít stejný vzhled i výbavu, takže se můžeme těšit na celokovové tělo a protáhlý 5,9″ displej s rozlišením 1 080 × 2 160 pixelů, a tedy poměrem stran 2:1. Kolem displeje se budou rozpínat relativně příjemně tenké rámečky, v tom horním dokonce najdou domov hned dvě čočky čelní kamerky s rozlišením fotoaparátů 13 a 2 Mpx. Duální bude i hlavní fotoaprát na zádech, ten dostane rozlišení 16 a 2 Mpx, pod ním pak ještě najdeme čtečku otisků prstů.

THuawei Mate 10 Lite bude pohánět čipset Kirin 659 opřený o 4 GB RAM, vnitřní úložiště bude mít kapacitu 64 GB. Telefon dostane akumulátor s kapacitou 3 340 mAh, k jehož dobíjení bude sloužit USB-C konektor. Chystanou novinku bude pohánět Android 8.0 Oreo a bude k dispozici v modré, černé a zlaté barvě za cenu 379 EUR (asi 9 900 korun). Dostupnost je podle @evleaks stanovena na listopad.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku