Domů » Bleskovky » Seznamte se, toto je Huawei Mate 10 Lite. Připadá vám povědomý?

Seznamte se, toto je Huawei Mate 10 Lite. Připadá vám povědomý?

Společnost Huawei bude pořádat 16. října tiskovou konferenci, na které ukáže své novinky vrcholové řady Mate. S jistotou můžeme říci, že se dočkáme minimálně tří zařízení:

  • Huawei Mate 10 Pro (kódové označení Blanc)
  • Huawei Mate 10 (kódové označení Alps)
  • Huawei Mate 10 Lite (kódové označení Rhone)

Ve vzduchu visí ještě otazník nad modelem s kódovým označením Marcel, které by mohlo být čtvrtým modelem Mate 10.

S modely Mate 10 a 10 Pro jsme vás předběžně seznámili v tomto článku, nyní se můžeme podívat na odlehčený model Lite. Ani ten pro nás však není vůbec neznámý, v týdnu o něm psali ještě pod označením G10, pod kterým se patrně bude prodávat na čínském trhu.

G10 i Mate 10 Lite mají mít stejný vzhled i výbavu, takže se můžeme těšit na celokovové tělo a protáhlý 5,9″ displej s rozlišením 1 080 × 2 160 pixelů, a tedy poměrem stran 2:1. Kolem displeje se budou rozpínat relativně příjemně tenké rámečky, v tom horním dokonce najdou domov hned dvě čočky čelní kamerky s rozlišením fotoaparátů 13 a 2 Mpx. Duální bude i hlavní fotoaprát na zádech, ten dostane rozlišení 16 a 2 Mpx, pod ním pak ještě najdeme čtečku otisků prstů.

THuawei Mate 10 Lite bude pohánět čipset Kirin 659 opřený o 4 GB RAM, vnitřní úložiště bude mít kapacitu 64 GB. Telefon dostane akumulátor s kapacitou 3 340 mAh, k jehož dobíjení bude sloužit USB-C konektor. Chystanou novinku bude pohánět Android 8.0 Oreo a bude k dispozici v modré, černé a zlaté barvě za cenu 379 EUR (asi 9 900 korun). Dostupnost je podle @evleaks stanovena na listopad.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).