Domů » Bleskovky » Seznam naděluje: vydal aplikaci Mapy.cz pro Windows 10

Seznam naděluje: vydal aplikaci Mapy.cz pro Windows 10

Zřejmě nejpopulárnější mapovou aplikací v ČR jsou Mapy.cz od tuzemského Seznamu. Dostupné jsou pro platformy Android, iOS a Windows 10 Mobile, byť poslední jmenovanou platformu Seznam dávno opustil a nevydává pro ni žádné nové aktualizace. To však neznamená, že spojení Windows a seznamáckých Map nemůže v budoucnu fungovat.

Seznam totiž vydal zbrusu novou aplikaci pro klasická Windows 10 pro počítače a tablety. Stáhnout ji lze z Microsoft Store, v rámci aplikace je pak možné stáhnout do offline režimu mapy celého světa. Kromě toho lze v mapách vyhledávat atraktivní místa či tipy na výlety, aplikace vám také doporučí restaurace, hotely či najde zastávky hromadné dopravy.

Mapy.cz pro Windows jsou zatím funkčně chudší, než jejich mobilní protějšky, Seznam však má v plánu svoji aplikaci nadále vylepšovat. V budoucnu bude například přidána funkce Batůžek či hlasová navigace, které zatím chybí. Připravována je údajně i mobilní aplikace, což jistě potěší poslední majitele zařízení s mobilními Windows.

Mapy.cz
Cena: Zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Docela to jde jen to co je v mobilní je daleko lepší.Chybí baťůžek a další vychytávky.

 2. Divím se, že Karáskovi „poslední majitelé mobilních Windows“ ještě nerozbili hubu…
  Ale k tématu, aplikace pro Windows 10 se určitě hodí, mobilní verze pro WP je dostačující, ale pokud by byla vyvíjena UWP aplikace i pro mobil, tak to bude super.

  • Proč UWP,když w10 phone je v podstatě mrtvej,kdyby už tenkrát byl v základu arm os + emulace normálních 32bit nebo 64bit aplikací,tak by byla lumie i v 2017-2018..

  • Jakub Karásek

   To spellshaper: já jsem taky jeden z nich ????

  • UWP neni „jen“ o mobilnich Windows.. takze poloz si jeste znovu otazku, proc UWP?UWP = PC, tablet, telefon(ten si klidne vypust), Xbox, HoloLens, Surface Hub.

  • Jinak jsem rad, ze Seznam podporuje jak Windows 10 tak i mobilni desitky.

  • to Jakub Karásek, ale ty narážky jsou imo zbytečné, zvláště když je ta samotná informace občas i zajímavá. Navíc je to skoro v každém článku.

  • „kdyby už tenkrát byl v základu arm os + emulace normálních 32bit nebo 64bit aplikací“ :D :D :D :D

   Pan je znalec :D HW este dnes je dostacujuci len s odrenymi usami a ty by si chcel aby emulacia bola uz pred dvoma rokmi?! Facepalm

  • UWP nikoho, nezajimaji. Podivej se na stav Storu. Je jenom otazkou casu, kdy to MS zavre uplne.

 3. Tak nevím ale ve fóru někdo nadšeně psal že seznam mobilní desítky stále podporuje jak to tedy je?
  Jinak aplikace dobrá, vyzkoušel jsme ale stejně jako na androidu zase odinstalovat, jsme zvyklý na mapy od Google a propojení na ostatními app a službami a jemná potřebu to měnit.

 4. Marek Studnicka

  Aplikaci už jsem vyzkoušel,je pravda,že zde ve Win 10 nemá všchny funkce,jako v samotném Seznamu.cz,ale jinak pohoda a jistě se to aktualizacemi zlepší.Jinak ale používám originál Mapy.cz a Mapy Google

 5. Kde to vidím?

  „Vyznívá to hned v prvním odstavci
  Dostupné jsou pro platformy Android, iOS a Windows 10 Mobile, byť poslední jmenovanou platformu Seznam dávno opustil a nevydává pro ni žádné nové aktualizace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).