Domů » Články » Send me to heaven: Adrenalin s vaším smartphonem (recenze hry)

Send me to heaven: Adrenalin s vaším smartphonem (recenze hry)

Soutěžit se dá v ledasčem, třeba i v házení smartphonu do výšky. Tahle hra rozhodně není pro každého a možná vás překvapí, že světový rekord je aktuálně téměř 45 metrů. Zvládnete ho překonat?

Dnes pro mám pro vás tip na docela bláznivou aplikaci S.M.T.H (Send me to heaven – pošli mě do nebe), která se poprvé objevila v srpnu loňského roku. Princip této „hry“ spočívá pouze ve vyhození vašeho smartphonu do co nejvyšší výšky. S.M.T.H není pro každého a tak důrazně doporučuji si používání aplikace dobře rozmyslet, za případné škody na zařízení neneseme my ani autoři aplikace žádnou odpovědnost.

Při prvním spuštění vás hra přivítá velice jednoduchým menu, které se skládá ze dvou záložek. První z nich je Tutorial, ve kterém se naučíte, jak správně vymrštit telefon do výšky, a čeho se vyvarovat (váš stroj by neměl ve vzduchu rotovat a nic by mu nemělo pomáhat při stoupání do výšky – taková jsou pravidla hry). Druhou záložkou je poté spuštění samotné hry. V prvním kroku musíte odsouhlasit, že S.M.T.H používáte na vlastní riziko. Jakmile toto varování odsouhlasíte, můžete začít trénovat.

Jakmile telefon hodíte do vzduchu a následně (doufejme) úspěšně chytnete, zobrazí se vám dosažená výška v metrech. Rekordy můžete překonávat, ovšem je zde problém. Logicky, čím výše telefon hodíte, tím více stoupá pravděpodobnost, že vaše zařízení nechytnete a při dopadu se poškodí. Dosažené výsledky lze sdílet například na Facebooku a tak soutěžit s kamarády, kdo hodí telefon nejvýše.

  

Jak jsem psal, jedná se o velice bláznivou hru, která rozhodně není pro každého. Osobně jsem S.M.T.H testoval na Nexusu 5, a svědomí mi nedovolilo hodit telefon výše, než do 1,8 metru. Na YouTube ovšem můžete nalézt videa, ve kterých jsou zaznamenány docela vysoké rekordy. Světový rekord je 44,19 metrů, což je opravdu úctyhodné. Kolega Jirka Hrma v minulosti vymrštil Samsung Galaxy S4 do výšky 4,6 m.

S.M.T.H. "Send Me To Heaven" app. Trying to take down the World Record 44.19m :P

S trochou nadsázky by se dalo řici, že majitelé odolných telefonů, jako je například CAT B15, jsou ve značné výhodě. Aplikace si také hlídá reálnost hodu, což znamená, že pokud vyhodíte smartphone například z mrakodrapu, hodí vám S.M.T.H error a pokus je neplatný. To samé platí o případném „padáčku“, který by zajistil hladké přistání telefonu. 

-

Aplikace je dostupná zdarma pouze pro Android na Google Play. V minulosti byla k dispozici i pro iOS, Apple ji ale kvůli hrozící možnosti poškození zařízení z App Store odstranil. 

Marek Smékal

11 komentářů

 1. Je jen otázka času, kdy to někdo prostě „metne z praku“ s dopadem do vody… Koneckonců, i to je vlastně způsob soupeření:)

  • Tak 44m do výšky dle mě telefonem nikdo nehodí, takže s tím prakem už to asi někdo vymyslel :D

   Jinak je pěkné dávat reklamu na takovouhle ptákovinu, jsem zvědavej na ty hlášky majitelů rozbitejch founů.

   Připomíná mi to obecnou školu, kde Tříska říká řediteli (Hrušínskému), že by neměl na všechno upozorňovat. :D

 2. Z Apple Storu ji stáhli a na Windows Phone zařízení nesmí, protože kdyby si to někdo nainstaloval do Lumie 920, hodil do vzduchu a nechytil, ten kráter by se odstraňoval dlouho :D

  • lojzik (neregistrovaný)

   Nechapu to stazeni z appstoru. Asi ma Apple sve uzivatele za nesvepravne osoby, za ktere musi nekdo rozhodovat. Brr. Jeden z duvodu, proc si iPhone nikdy nekoupim.

  • Protože cílovka Applu jsou i ti nejstupidnější uživatelé. Jde o to, aby to uměl používat každý debil. Ono je to ostatně vidět už z jejich prvních reklam: [odkaz]

   A když to bude umět používat každý debil, tak je velká šance, že takový člověk si koupí i telefon za takové peníze…

   No a debilové si mohou být sami sobě nebezpeční, proto je třeba je chránit…

  • HAHA (neregistrovaný)

   Ta reklama ale ukazuje funkce prvního iPhonu, kdy dotykové telefony byly pro spoustu lidí novinkou co jeste nikdy nevidely, a tak je jasne ze museji vysvetlit zakladni ovladani. Taky kdyz jste dostal do ruky (nebo videl) poprve dotykovy telefon tak jste nevedel jak a co… Chce se to trochu zamyslet co je vlastně iPhone zač…

  • MCEZA píše jako cílovka Applu.

 3. Tak dnes je u mě krásný slunný den ,takže to půjdu otestovat s Note 3 který by mohl plachtit hodně daleko :D

 4. Neonym (neregistrovaný)

  Když vidím okolo sebe lidi s pavouky na displejích, tak si myslím, že to riskovat nebudu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).