Selfíčka si připisují další oběť, kvůli nerozvážným turistům zahynul malý delfín

Selfie fotky, fenomén, který již několik let vzniká za každých okolností. Při cestování, při zábavě s přáteli, v podnapilém stavu, při řízení a dalo by se říci, že snad při každé činnosti, kterou člověk vymyslel. Dokud pořizování fotky nikomu a ničemu neškodí, nejedná se o problém, někdy však mohou takovéto snímky zabíjet, ať již člověka, tak i nevinné zvíře.

dolphin

Tomuto lidskému trendu se bohužel nevyhl malý delfín, který byl v Argentině vyvržen mořem na pláž. To upoutalo pozornost turistů, kteří si v té době užívali volného času. Bohužel, namísto toho, aby delfínovi pomohli zpět do vody, začali se s malým delfíňátkem fotit. Ani přes naléhání místních však turisté zvíře nevrátili do vody a tvrdili, že je již stejně mrtvé, i když byli upozorňováni, že v té době ještě dýchalo.

Mít skvělou selfie se zvířetem, se kterou se dobře chlubí na sociálních sítích, je jistě působivé. Pokud však v důsledku pořizování fotek zbytečně zahyne, nabízí se otázka, jestli je i poté čím se chlubit. Jedná se již o druhý případ, kdy delfín zahynul kvůli lidské touze jej vyfotit mimo přirozené prostředí. Doufejme tedy, že si turisté příště uvědomí, co mohou svým jednáním způsobit a náležitě je podle toho upraví.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

 1. Mahtiel

  Už jsem četla jinde. Vrazit takovým kreténům selfie tyče do zadnice je málo…

  • imperator

   Jj :-( neznášam takéto správy hlavne ľudia vs zvieratká :-/

   • Mahtiel

    Četls o těch Turcích, co uřezali psovi uši, a pak ho nutili je sežrat? Sociálními sítěmi kolují fotky, jak se nechali s ním vyfotit. Bohužel to na hoax nevypadá :(

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *