Domů » Bleskovky » Selfíčka si připisují další oběť, kvůli nerozvážným turistům zahynul malý delfín

Selfíčka si připisují další oběť, kvůli nerozvážným turistům zahynul malý delfín

Selfie fotky, fenomén, který již několik let vzniká za každých okolností. Při cestování, při zábavě s přáteli, v podnapilém stavu, při řízení a dalo by se říci, že snad při každé činnosti, kterou člověk vymyslel. Dokud pořizování fotky nikomu a ničemu neškodí, nejedná se o problém, někdy však mohou takovéto snímky zabíjet, ať již člověka, tak i nevinné zvíře.

dolphin

Tomuto lidskému trendu se bohužel nevyhl malý delfín, který byl v Argentině vyvržen mořem na pláž. To upoutalo pozornost turistů, kteří si v té době užívali volného času. Bohužel, namísto toho, aby delfínovi pomohli zpět do vody, začali se s malým delfíňátkem fotit. Ani přes naléhání místních však turisté zvíře nevrátili do vody a tvrdili, že je již stejně mrtvé, i když byli upozorňováni, že v té době ještě dýchalo.


Mít skvělou selfie se zvířetem, se kterou se dobře chlubí na sociálních sítích, je jistě působivé. Pokud však v důsledku pořizování fotek zbytečně zahyne, nabízí se otázka, jestli je i poté čím se chlubit. Jedná se již o druhý případ, kdy delfín zahynul kvůli lidské touze jej vyfotit mimo přirozené prostředí. Doufejme tedy, že si turisté příště uvědomí, co mohou svým jednáním způsobit a náležitě je podle toho upraví.


David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mahtiel
Uživatel
Mahtiel

Už jsem četla jinde. Vrazit takovým kreténům selfie tyče do zadnice je málo…

imperator
Uživatel
imperator

Jj :-( neznášam takéto správy hlavne ľudia vs zvieratká :-/

Mahtiel
Uživatel
Mahtiel

Četls o těch Turcích, co uřezali psovi uši, a pak ho nutili je sežrat? Sociálními sítěmi kolují fotky, jak se nechali s ním vyfotit. Bohužel to na hoax nevypadá :(