Selfie telefon Sony Xperia C3 oficiálně: Průměrná výbava schovaná za blesk přední kamery

Včerejší tweet účtu Sony Xperia naznačil příchod nového telefonu zaměřeného na pořizování selfies. Jeho představení mělo být naplánováno na dnešní den a tak se také stalo, právě představená Xperia C3 má ambice stát se nejlepším selfie telefonem na světě. 

  

K tomu jí má pomoci přední širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 5 Mpx doplněný o LED diodu a podpořený několika speciálními aplikacemi právě pro tvorbu a vylepšování selfies. Přední kamerka nabídne zorné pole 80 stupňů, speciální režimy fotoaparátu pak dokáží například jeho automatické přizpůsobení aktuálním světelným podmínkám. Zadní fotoaparát nabídne rozlišení 8 megapixelů, ten ale vzhledem k zaměření tohoto telefonu Sony příliš nevyzdvihuje.

   

Ostatní hardwarové prvky tohoto telefonu spadají spíše do průměru. Úhlopříčka displeje je nadstandardních 5,5 palců, rozlišení je však pouze HD (1 280 × 720 pixelů), což znamená jemnost 267 pixelů na palec. V útrobách Xperie C3 tepe blíže čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon s taktem 1,2 GHz doplněný o 1 GB RAM. Vaše selfies a jiné soubory budou ukládány na 8GB vnitřní úložiště, případně na paměťovou kartu do velikosti 32 GB.

    

Bezdrátovou konektivitu obstarávají Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 4.0, telefon rovněž podporuje nejrychlejší sítě LTE a bude k dispozici v dual SIM variantě. Baterie má kapacitu 2 500 mAh, tloušťka telefonu je příjemných 7,5 mm, hmotnost 150 gramů. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 KitKat. Xperia C3 bude nabízena v černé, bílé a zelené barvě, prodej bude zahájen již příští měsíc a to nejprve v Číně, poté na ostatních trzích. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku