Domů » Bleskovky » Šéf Xiaomi: iPhone je stále nejlepší chytrý telefon na světě, souhlasíte s ním?

Šéf Xiaomi: iPhone je stále nejlepší chytrý telefon na světě, souhlasíte s ním?

Debaty o tom, který chytrý telefon je lepší, jestli s iOS, Androidem nebo Windows Phone, se opakují roky a nikdy nebudou vyřešeny, jelikož každý systém má své výhody a závisí na subjektivních potřebách uživatele. Podobné debaty se vedly již dříve, řada z vás si jistě pamatuje nekonečné diskuze o tom, jestli je lepší Windows nebo Linux, případně Symbian nebo Windows Mobile. 

Až tak obvyklé ale není, že někdo z představitelů společnosti vyrábějící telefony s Androidem řekne, že iPhone je lepší než vlastní produkty. Přesně tohle totiž řekl Lei Jun, současný CEO společnosti Xiaomi, která je jedním ze známějších výrobců v Číně. Když mu byla položena otázka ohledně srovnání telefonů Xiaomi s iPhonem 5s a 5c, tak prohlásil: „iPhone je stále nejlepší smartphone na světě, pro Xiaomi je stále hodně prostoru pro inspiraci a inovace.“

Xiaomi je jednou z nejdravějších čínských společností v oboru chytrých telefonů, ale není jen klasickým výrobcem hardwaru. Verze Androidu ve smartphonech Xiaomi je silně upravená a společnost nabízí vlastní obchod s aplikacemi. Xiaomi chce po vzoru Applu rozšířit vlastní ekosystém a již dnes prodává set-to-box, řadu příslušenství a nově velmi levný WiFi router. Do budoucna se nechce spoléhat jen na prodej hardwaru, který již dnes prodává za velmi nízkou cenu a chce velkou část příjmů dohnat prodejem služeb.

Souhlasíte s tvrzením Lei Juna nebo máte jiný názor? Napište nám ve stručnosti do komentáře, která platforma a telefon vám nejvíce vyhovují a z jakého důvodu?

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments