Domů » Bleskovky » Šéf Instagramu prozradil, jak je to s aplikací pro iPad

Šéf Instagramu prozradil, jak je to s aplikací pro iPad

Je rok 2021 a Instagram stále nemá aplikaci pro iPad. Uživatelé iPadů mají na výběr ze dvou možností. Mohou používat Instagram v prohlížeči anebo se spokojit s aplikací pro iPhone. Obě varianty jsou ale nepříliš ideálním kompromisem, který má k plnohodnotné aplikaci daleko.

iPad Instagram landscape
Instagram v iPadOS 15

O víkendu byl generální ředitel Instagramu Adam Mosseri na aplikaci pro iPad opět dotázán a jeho odpověď příliš nadějí nedává. Připustil, že aplikace pro iPad by byla určitě fajn, nicméně aktuálně prý mají mnoho jiné práce a jen omezené množství lidí. Pokud si z nás Mosseri nedělá legraci, tak to vypadá, že na aplikaci pro iPad se opravdu nepracuje.

Možná jste si všimli, že Instagram od června umožňuje vkládání obsahu i z webového prohlížeče na počítači. Bohužel ani v tomto případě se na majitele iPadů nemyslelo a tohle pro ně tedy neplatí.

Na závěr máme alespoň jednu dobrou zprávu. S příchodem iPadOS 15 je možné Instagram i další aplikace určené pro iPhone používat v módu „landscape“ a zvětšit si je. Stále je to ale jen velmi slabá náplast na chybějící aplikaci.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

4 komentářů

  1. Staci si prepojit fb a insta a potom ke mozne vkladat aj aj s fb uctu.

  2. „O víkendu byl generální ředitel Instagramu Adam Mosseri opět dotázán na aplikaci pro iPad a jeho odpověď příliš nadějí nedává. Připustil, že aplikace pro iPad by byla určitě fajn, nicméně aktuálně mají mnoho jiné práce a jen omezené množství lidí. Pokud si z nás Mosseri nedělá legraci, tak to vypadá, že na aplikaci pro iPad se opravdu nepracuje.“

    Chudak, ve FB jedou v tak limitovanym rozpoctu a poctu lidi, ze tohle proste nestihaji :(

    • Ja ten iPad proste milujem :) Este zrusit appku pre iPhone, odstranit z iPhonu obe kamery a kupim si hned 2 :-D

  3. Wtf, čekal jsem všechno možný, ale že člověk z multimiliardové společnosti řekne, že nemá dost programátorů, tak to jsem opravdu nečekal 😀

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).