Domů » Bleskovky » Šéf Huawei: ohebné smartphony budou stát méně než 500 euro

Šéf Huawei: ohebné smartphony budou stát méně než 500 euro

Ohebné telefony získávají reálné obrysy, když se v letošním roce do tohoto nového segmentu trhu pustili největší výrobci mobilních telefonů na světě, konkrétně Samsung a Huawei. Ačkoli se v mnoha ohledech Galaxy Fold a Mate X liší, jedno mají společné, a to konkrétně vysokou cenu. Obě zařízení na našem trhu budou k dostání za astronomické částky, což jim na popularitě jistě nepřidá. Z Číny nicméně zní pozitivní zprávy.

Ohebné smartphony mají být dostupné

CEO společnosti Huawei Ruchard Yu předpokládá, že cena ohebných telefonů již neporoste, ba dokonce naopak, že bude klesat. Cena Mate X je stanovena na 2 300 euro (cca 60 000 korun), což z něj dělá nedosažitelnou záležitost pro drtivou většinu zákazníků. Yu nicméně předpokládá, že s rostoucí popularitou ohebných zařízení klesne cena pod 1 000 euro (cca 25 000 korun) a časem dokonce pod 500 euro (cca 13 000 korun).

V rozhovoru si Yu nezapomněl rýpnout také do Applu, u něhož neopomenul zmínit, že letos se pravděpodobně ohebného zařízení s nakousnutým jablíčkem ve znaku nedočkáme. Yu dokonce pochybuje, zda se ohebného iPhonu dočkáme v příštím roce. Snižující se cena je nicméně reálným předpokladem vzhledem k tomu, že trh snad v brzké době zaplaví ohebná zařízení založená na designu TCL, které své kousky ukazovalo za sklem na MWC.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments