Šéf Honoru si rýpnul do Applu. Platforma MagicOS se údajně vyrovná iOS

Honor Magic 5 Pro recenze
  • Honor chce srovnat síly své platformy MagicOS s jablečným iOS
  • Šéf značky kritizuje iPhony za některé nedostatky

Mobilní značka Honor se na konci roku 2020 oddělila od mateřské společnosti Huawei a pod novým majitelem jede po vlastních kolejích – má vlastní vývoj, výzkum, výrobu a svébytné portfolio produktů. Čínský výrobce rozhodně nemá nízké ambice, což je patrné i na jeho vlajkových telefonech, které například okupují nejvyšší příčky fotografického žebříčku DxOMark. Slovy chvály jsme směrem k fotoaparátu a displeji nešetřili ani v naší recenzi. Honor nechce zaostávat za konkurencí ani v příštích letech, proto investuje do vývoje nemalé prostředky.

Šéf Honoru Zhao Ming prozradil během události konané v R&D centru společnosti v Shenzhenu, že investice do vývoje v loňském roce tvořily 10 procent celkových příjmů firmy – tolik prý utrácí málokterý výrobce smartphonů. Ming doufá, že díky těmto investicím se mu podaří zesílit platformu MagicOS, která by mohla dorovnat nebo dokonce předčit iOS.

Honor Magic 5 Pro recenze 27
Honor Magic 5 Pro

Jablečný operační systém je podle Minga hlavním důvodem, proč má Apple tolik loajální uživatele. Hlavními zbraněmi iOS má být plynulost, spolehlivost a výkonnost, kterými se v Cupertinu údajně snaží zakrýt spousty nedostatků – horší hardware, zastaralý design nebo slabou výdrž baterie. Po hardwarové stránce jsou prý produkty od Honoru na lepší úrovni, zbývá tak jen doladit systém.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku