Sledujte nás na YouTube

Šéf Fiatu má odvážný plán. Pro Apple chce vyrábět automobil

O tom, že Apple spřádá plány na vlastní automobil, dnes už nikdo nepochybuje. Ostatně tahle myšlenka se poprvé zrodila už v hlavě zesnulého Steva Jobse. S železnou pravidelností se objevují nepříliš konkrétní zprávy, které po malých krůčkách odhalují pozadí projektu Titan. Vývoj automobilu může být pro výrobce elektroniky velkým soustem, zvlášť pokud chce začít doslova na zelené louce.

Tuto domněnku nyní podpořil CEO Fiatu Sergio Marchionne. Během rozhovoru na ženevském autosalonu se nechal slyšet, že pokud v Applu mají choutky vyrábět automobil, měli by radši zvolnit a uvědomit si, že jde o naprosto odlišný segment vyžadující zkušenosti. Nezapomněl též dodat, že Fiat by mohl být ideálním partnerem.

apple_carIlustrační obrázek

Ačkoliv se nadnárodní koncern může chlubit bohatou historií i cennými zkušenostmi, upřímně si příliš nedokážu představit vůz s nakousnutým jablkem ve znaku, jehož výrobu by zajišťoval Fiat. Nepříliš lichotivá pověst italských vozů a povýšené chování hlavního představitele na kalifornského výrobce jistě pozitivním dojmem nezapůsobí.

Apple v minulosti údajně jednal s automobilkou BMW o využití platformy modelu i3, nicméně podle nejnovějších informací se jednání nikam dále neposunula. Podrobnosti pochopitelně neznáme, ale je velice pravděpodobné, že BMW mohlo vycítit nebezpečnou konkurenci a odmítlo poskytnou své technologie. Ať už patříte mezi příznivce či odpůrce vozů poháněných elektřinou, vše nasvědčuje tomu, že automobilky v nich vidí budoucnost. Na tajném projektu s interním označením Titan pracuje přes 1000 zaměstnanců, což mimo jiné dokazuje jeho důležitost.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. aq (neregistrovaný)

  Na jednu stranu bych to chtel bylo by to urcite zajimave, na druhou stranu se netesim, jak budou jablickari z toho okolo me uchcavat.

  • Jan (neregistrovaný)

   Toho by som sa nebol. Ti menej inteligentni si auto od Applu nebudu moct dovolit a tym inteligentnejsim to bude jedno.

 2. Machy (neregistrovaný)

  No pan redaktor si polecil komplexy na Fiatu, naopak myslím si ze Apple svoji nekvalitou už proslulý je :D

 3. Machy (neregistrovaný)

  Nezapomenme ze Fiat je nejen úspěšná petistovka, ale taky Alfa, Ferrari, Maserati a Chrysler

 4. Jan Altman (neregistrovaný)

  A už někdo spočítal, kolik (desítek) Temelínů bychom v ČR museli mít, abychom mohli jezdit na elektřinu? :-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *