Domů » Bleskovky » Šéf Fiatu má odvážný plán. Pro Apple chce vyrábět automobil

Šéf Fiatu má odvážný plán. Pro Apple chce vyrábět automobil

O tom, že Apple spřádá plány na vlastní automobil, dnes už nikdo nepochybuje. Ostatně tahle myšlenka se poprvé zrodila už v hlavě zesnulého Steva Jobse. S železnou pravidelností se objevují nepříliš konkrétní zprávy, které po malých krůčkách odhalují pozadí projektu Titan. Vývoj automobilu může být pro výrobce elektroniky velkým soustem, zvlášť pokud chce začít doslova na zelené louce.

Tuto domněnku nyní podpořil CEO Fiatu Sergio Marchionne. Během rozhovoru na ženevském autosalonu se nechal slyšet, že pokud v Applu mají choutky vyrábět automobil, měli by radši zvolnit a uvědomit si, že jde o naprosto odlišný segment vyžadující zkušenosti. Nezapomněl též dodat, že Fiat by mohl být ideálním partnerem.

apple_carIlustrační obrázek

Ačkoliv se nadnárodní koncern může chlubit bohatou historií i cennými zkušenostmi, upřímně si příliš nedokážu představit vůz s nakousnutým jablkem ve znaku, jehož výrobu by zajišťoval Fiat. Nepříliš lichotivá pověst italských vozů a povýšené chování hlavního představitele na kalifornského výrobce jistě pozitivním dojmem nezapůsobí.

Apple v minulosti údajně jednal s automobilkou BMW o využití platformy modelu i3, nicméně podle nejnovějších informací se jednání nikam dále neposunula. Podrobnosti pochopitelně neznáme, ale je velice pravděpodobné, že BMW mohlo vycítit nebezpečnou konkurenci a odmítlo poskytnou své technologie. Ať už patříte mezi příznivce či odpůrce vozů poháněných elektřinou, vše nasvědčuje tomu, že automobilky v nich vidí budoucnost. Na tajném projektu s interním označením Titan pracuje přes 1000 zaměstnanců, což mimo jiné dokazuje jeho důležitost.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments