Domů » Bleskovky » SD Maid: Uklízečka, která poctivě odstraní nepotřebné soubory z vašeho Androidu

SD Maid: Uklízečka, která poctivě odstraní nepotřebné soubory z vašeho Androidu

Spousta aplikací v obchodě Play nabízí vyčištění systému od zbytečných souborů, které zůstaly v systému například po odinstalovaných aplikacích. Ačkoli je Android schopen se sám o sebe postarat poměrně efektivně, s častým instalováním a mazáním aplikací se může zahlcovat. K jeho chodu také nejsou potřeba hlášení o chybách a další záznamy, které si sám vytváří.

S odstraněním těchto nepotřebných věcí, které mohou ukousávat i stovky megabytů z úložiště telefonu nebo SD karty, může pomoci aplikace SD Maid, která zaznamenala více, než 5 milionů instalací.

  

Po spuštění vám aplikace nabídne skenování systému a analýzu souborů rozdělenou na 4 části. V bezplatné verzi jsou k dispozici Hledač mrtvol, který slouží k vyhledání a odstranění souborů či adresářů, které patří k aplikaci, která už není v telefonu; Čistič systému je zaměřen na soubory, které mohou být odstraněny, aniž by byl ovlivněn chod systému a Databáze, ta odstraní z databáze prázdné stránky, čímž zlepší její výkon. V placené verzi je pak k dispozici i 4. oddíl, Čistič aplikací.

  

Uklízečka funguje i bez root oprávnění, nedostane se však tak hluboko, jako s oprávněním. Pokud se rozhodnete aplikaci oprávnění udělit, mějte na paměti, že veškeré změny, které program vykoná, jsou na vaši zodpovědnost. V obchodě Play se však aplikace těší velké oblibě s průměrným hodnocením 4,4 hvězdičky, ve většině případů tedy funguje přesně tak, jak má.

Odkaz na Google Play
Cena: zdarma

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.