Domů » Články » ScreenShield fólie: Dojmy z dlouhodobého používání & soutěž

ScreenShield fólie: Dojmy z dlouhodobého používání & soutěž

V loňském roce jste si na SmartManii mohli přečíst recenzi ochranných fólií české značky ScreenShield. Dnes pro vás máme dojmy z dlouhodobého používání a soutěž.

Většina uživatelů po zakoupení nového telefonu nebo tabletu přemýšlí, jak ochránit displej před nechtěným poškrábáním. Vhodná je zejména investice do ochranná fólie, která displej a tělo dokáže ochránit při každodenním používání a přenášení. Už loni jsme na SmartManii testovali české fólie ScreenShield, které patří k jedněm z nejlepších na trhu.

- - -
Výroba fólií a potisků ScreenShield

Po dokončení recenze jsem fólie používal na celé řadě dalších zařízení, především pak na svém iPhone 4S, který mám jako primární telefon když zrovna nic jiného netestuji. Bez něj neudělám ani krok, nosím jej s sebou všude, což se také po několika měsících podepíše na jeho stavu. Když jsem si iPhone 4S pořizoval, ihned po vybalení z krabičky jsem na něj aplikoval fólii, zadní stranu jsem ozdobil speciálním polepem s imitací karbonu, který mi padl do oka a navíc zadní sklo dostatečně chrání proti poškrábání.

Rozdíl je patrný na první pohled…

Výrobce má v portfoliu ochranné fólie pro několik stovek telefonů, tabletů, fotoaparátů, elektronických čteček či GPS navigací. Ve firmě se rovněž soustředí na rychlé zaměřování novinek na trhu, aby mohli zájemcům včas nabídnout ochranu právě pro jejich zařízení. Materiál, ze kterého jsou fólie vyrobeny, se v upravené formě používá například pro ochranu laku automobilu a jeho pevnost a odolnost je tedy velmi vysoká. Fólie je čirá a jak jsme se mohli při testování přesvědčit, nedochází u ní po nanesení na displej k barevnému zkreslení, jako tomu bývá u některých neznačkových fólií „za pár šupů“.

 - - - 

Po zhruba šesti měsících intenzivního používání si fólie na iPhonu vysloužila celou řadu drobných škrábanců a rýh, ale displej i záda zůstaly po celou dobu ochráněny. Kdo iPhone používá bez fólie, určitě mi dá za pravdu, že zadní strana se i při sebešetrnějším zacházení po čase stejně poškrábe, ať už při nošení v kapse nebo neopatrném posunu po stole. A právě z tohoto důvodu jsem si na telefon nalepil výše zmíněnou fólii s imitací karbonu, která posloužila jako výborná ochrana.

Po šesti měsících používání

Zadní fólie je na dotek plastická a při pohledu vytváří 3D efekt. V horní části najdeme výřez pro stříbrné jablíčko Apple, objektiv fotoaparátu a přisvětlovací diodu. Po šesti měsících užívání zadní fólie vypadá trochu omšele, ale co je důležité, po celou dobu mi dobře chránila záda telefonu, na kterých není jediný škrábanec a nebojím se, že mi vydrží minimálně dvojnásobnou dobu. Výrobce nám prozradil, že od začátku dubna vyrábí fólie s anti-scratch povrchovou úpravou, kde ochranu zvyšuje jemné pogumování.

- - - 
Takhle fólie vypadala po téměř 6 měsících používání

Přední fólie dostala zabrat o poznání více. Je zajímavé, že drobná otlačení z fólie po několika hodinách zmizela. Když jsem iPhone půjčil kamarádce, která při ovládání her z zapojovala i své nehty, zůstaly po jejím snažení na fólii drobné tečky (otlačeniny od nehtů), ale po několika hodinách se samy zatáhly.

- - 
Zadní karbonový polep jevil známky běžného opotřebení

Na fólii se během používání objevila i celá řada hlubších škrábanců, které zůstaly viditelné nadobro. Jejich počet jsem ještě navýšil za pomoci příborového nože, abych otestoval, zda se fólie neprotrhne ani při větším tlaku. Vydržela, i když rýhy ve fólii už byly výrazné. Důležité ale je, že displej je v naprostém pořádku a bez škrábanců. Jediné oděrky přímo na krytu iPhonu tak mám na hliníkových okrajích, které jsem fólií neopatřil (byť ji ScreenShield nabízí). Krajní ořez fólie na displej je veden cca 0,5 mm od okraje displeje. Dle vyjádření výrobce je to z toho důvodu, aby se nedostával za fólii při běžném používání prach. K účelu ochrany je tato malá mezera téměř zanedbatelná.

- - - 
Nehet a příborový nůž spolehlivě prověří pevnost fólie
 

Před ochranou od ScreenShieldu jsem měl na telefonu nalepenou obyčejnou fólii z DealExtreme.com za 2 USD. Nevypadala špatně, pocitově mi přišlo, že po ní prst dokonce klouže o něco lépe, nicméně po 14 dnech používání se mi začala sama odlepovat, až se jednoho slunečného dne nadobro oddělila od telefonu, což jsem zjistil při jeho vyjmutí z kapsy. Na předchozí generaci iPhonu jsem používal řešení od společnosti InvisibleShield, které také nabízí komplexní ochranu, nicméně fólie byla na můj vkus až příliš měkká a prstem se po ní špatně pohybovalo. A podle reakcí v diskuzích na fórech nejsem jediný.

Ochranná fólie ScreenShield: Jak ji nanést na telefon? (návod)

Čitelnost displeje se po nanesení také nezměnila. Barvy zůstaly stejné a nezpozoroval jsem ani žádné snížení jasu. Někomu může vadit, že fólie ScreenShield nejsou antireflexní, což by pomohlo odvrátit zrcadlový efekt při pohledu na displej. Na druhou stranu právě u antireflexních fólií často dochází ke zkreslení barev nebo snížení jasu vlivem lámání světelného paprsku pod různými úhly, s čímž se klasické čiré fólie potýkat nemusejí.

- - - 
Fólie vydržela a displej zůstal bez jakékoliv újmy

 - - -

Společnost ScreenShield na své fólie navíc poskytuje doživotní záruku, takže pokud se vám při běžném používání roztrhne nebo výrazně poškrábe, máte možnost nechat si ji vyměnit za novou, ale pouze v případě, že jste dodrželi postup pro správné nanesení fólie, který si můžete prohlédnout v přiloženém videu. Doživotní záruka se tedy nevztahuje na případy, kdy je fólie chybně umístěna a vlivem toho se pod ní dostanou nečistoty nebo dojde k jejímu poškození.

Fólie v dlouhodobém testu obstála a můj telefon dokázala spolehlivě ochránit. Nanesení je poměrně snadné, jen je nutné si pořádně přečíst přiložený leták (kompletní postup najdete v předchozí recenzi).

Soutěž o fólie ScreenShield

Připravili jsme si pro vás rychlou tipovací soutěž, ve které odměníme pět nejpřesnějších kódem pro získání fólie ScreenShield zdarma. Do komentářů nám napište svůj tip na počet zařízení, které lze fóliemi ScreenShield ochránit (vztaženo k dnešnímu dni, pokud nejste registrovaní, nezapomeňte uvést e-mail, abychom vás mohli kontaktovat). Nápovědu najdete na webu ScreenShield.cz. Soutěžit můžete do středy 18. dubna. Kód získá buď pět nejrychlejších autorů přesného počtu zařízení, nebo pět autorů, jejichž tip bude nejblíže správné odpovědi.

V případě, že už máte s fólií ScreenShield nebo řešením od jiného výrobce zkušenosti, můžete se o ně podělit do diskuze. Pět nejpřínosnějších komentářů, které povedou coby zpětná vazba ke zlepšení kvality výroby (negativní ohlasy jsou též důležité) odmění výrobce výběrem luxusních náramkových hodinek značky OOZOO (zobrazit výběr).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

79 komentářů

 1. 523 zařízení

 2. Matěj Boxan (neregistrovaný)

  tipnu si… 469

 3. Hm,celkem nechapu pouziti,telefon je spotrebni zbozi,za 2 roky stary nebo postarsi kram a obalovat jej folii at na nem neni ani skrabanec,ojoj,ze nebalite taky auta,po kazdem kaminku neprelakujete cely karosarsky dil!!!Ale verim,ze i takovi silenci existuji.Tak olepujte :-). A ty luxus.hodinky,omg,pod luxus.hodinkami si rozhodne nepredstavuji quartz strojecek v tomto omselem kabate!!

  • Tak ale lahsie a o par eur drahsie ho predas, ked je v neposkodenom stave. To iste plati aj v pripade aut, tam dostanes podstatne viac love. S tymi hodinkami suhlasim, toto teda ma hodne daleko od luxusu :)

 4. Screenshield jsem nikdy osobně neměl, ale párkrát jsem držel v ruce kamarádův desire, který jí měl po celém těle a názor na ní mám jediný. Nikdy! Sice je možné, že vám displej ochrání, ale neuvěřitelně mě štvalo, jak byla „lepivá“ a měkká na dotyk a prst po ní drhl.

  • Mám stejné zkušenosti, mám jí na Lumii 800 a jsem z ní dost často nešťastnej. Uvítal bych spíše tvrdou nelepivou fólii. Na druhou stranu musím uznat, že vydrží skoro cokoliv.

  • xStepi (neregistrovaný)

   Aplikace folie ScreenShield na SGS2 je opravdu jednoduchá. Snadno se vytlačí bublinky přiloženou stěrkou, ostatní se do 12 hodin vypaří samy. Folie působí velice pevným a odolným dojmem. Věřím, že opravdu ochrání. Nicméně ubírá na komfortu obsluhy telefonu. Folie je měkká a prst po ní hůře klouže!! To byl pro mě dosti zásadní důvod folii sundat.

 5. 523 zařízení

 6. Dave (neregistrovaný)

  tipuji 485

 7. počítal jsem to :D

 8. Používal jsem folii na displeji HD2 chvíli,ale pak šla dolů.Po dvou letech displej bez folie neměl ani škrábanec,zato folie po měsíci a něco byla podrápaná jak blázen,matná jak od šmirglu,stále umatlaná,obraz mizerný.Takže pokud ochrana,tak jedině nějaký tvrdší materiál,ale to by asi zase nebyl dotykový…

 9. Tomas-n (neregistrovaný)

  Pokud je to k dnesnimu dni, tak 523.

 10. Pwerus (neregistrovaný)

  já tipuji 625

 11. Cahoun (neregistrovaný)

  523

 12. Andrej (neregistrovaný)

  523 zariadeni

 13. Havris (neregistrovaný)

  523 zařízení

 14. Mici (neregistrovaný)

  Můj tip: 502 zařízení…

 15. Joer (neregistrovaný)

  450 zařízení, jinak 523 různých fólií

 16. cca 305 zařízení

 17. Telefon s folií je jako sex s kondomem – na jednu stranu lepší ochrana, ale na druhou to prostě není ono.

 18. Velice dlouholeté zkušenosti. Lesklá Brando na Tréu 650, nezničitelná, mnoho let, prakticky žádné stopy od stylusu i přes úporné hraní karet atd. Matná na jiných zařízení po současný Desire Z, ano, snižuje jas/čitelnost venku, ale kde je nepoužitelná bez, je i s ní, kde je použitelná bez, je i s ní, tedy dohromady není mnoho co řešit. Barvy mi jsou vcelku jedno (pokud nejsou nesmyslné jako u AMOLEDU).

  • Vyjímečně souhlasím s UNIm :d

   Když folie tak Brando Ultra Clear, používám je už řadu let a naprostá spokojenost jak s kvalitou tak výdrží

 19. M.BoBo (neregistrovaný)

  453 zařízení

 20. Když jsem koupil svůj HD7, tak na něm byla nalepená nějaká folie od předchozího majitele. Nevím jestli je značková nebo ne, ale už mě rozčiluje. Ještě když jsem měl DHD, tak na něm jsem měl folii z DX.com a po týdnu sem jí sundal, byl to otřes!! :D Pro mě by byla nejideálnější folie, která není vidět, cítit, neumatlá se a budu mít 100% jistotu, že se nepoškrábe. A ještě k těm foliím na celý telefon, kamarád měl Desire s celofolií, když jsem to viděl tak jsem se zhrozil:D Já osobně používám na telefon takové ty silikonové šprcky a jsem na to zvyklý a spokojený;)

 21. Jan Kostelník (neregistrovaný)

  No já mám zkušenost negativní, folie i přes přesný dodržený postup aplikace ze začátku špatně přilnula na povrch (i přes odmaštění, umítí rukou etc.), dobře to by šlo odůvodnit špatnou aplikací. Nicméně ořez folie na můj telefon (HTC Desire HD) nebyl 100% spíš 95%. Po půl roce používání se protrhla, navíc změnila barvu a její plasticita mi vadila už od začátku, takže jsem jí sundal (ani nemělo cenu uplatňovat záruku, protože by se problém s lícováním vyskytl znova). Využil jsem v té době akce, kdy byla fólie nabízane se skinem na zadní stranu telefonu zdarma. S tím mám obdobnou zkušenost, vydržel sice o pár měsíců déle. Ale musel jít dolů taktéž, protože se začal rozdělovat na dvě vrtsvy. Dolní s potiskem a horní krycí prostě ztratily soudržnost a začaly po sobě klouzat. Je to škoda, protože skiny nabízejí v nepřeberném množství designů. A to velmi zdařilích. Doufám že se od té doby firma někam pohla. Protože zde se mi cena opravdu opodstatnělá nezdála, co se kvality týče.

 22. Loni jsem na smartmanii fólii vyhrál. To že byla asi o 2mm v jednom směru menší než displej X1 jsem tak nějak snesl (když byla zadarmo), ale na lesklou a měkkou fólii jsem si fakt nezvykl. Po pár dnech šla pryč a na místo se vrátila noname matná a přesná za půl dolaru a je tam do dnes…

  Matný Eizo, matnej Thinkpad, matná fólie na telefonu a nikdy jinak ;)

 23. 312

  Jinak loni jsem měl na mobilu InvisibleShield, ale asi po měsíci byla fólie tak zažloutlá a poškrábaná (normální používání, nošení v kapse bez klíčů, jen občas v terénu jsem měl špinavý ruce), že jsem ji sundal. Přestože je na ni doživotní záruka, nevyužil jsem ji, podobných případů jsem na internetu totiž našel mnoho, a tak mi bylo jasné, že bych musel měnit každou chvíli…

  Nad ScreenShield jsem také uvažoval, ale jaksi jsem se ke koupi ještě nerozhoupal :-)

 24. JP (neregistrovaný)

  312 zařízení

 25. 260 zařízení

 26. 304 (306 pokud se počítají verze Ipadu s 3G zvlášť)

 27. Karel (neregistrovaný)

  383 zařízeni :-)

 28. tomas85 (neregistrovaný)

  523

 29. Anni (neregistrovaný)

  Musím říct že ji sám používám už docela dlouho na Desiru. Nejdříve se mi to zdálo divné každopádně po měsíci používání jsem si zvykl a kdyz vemu jiný telefon do ruky už to není ono. Folii dávám za 1 , momentálně plánuju koupit tablet a určitě si na něj pořídím i folii od screenshield protože je rozdíl mezi tím vytáhnout nepoškrabanej telefon nebo poškrabany a dokřupany smartphone :) Co je pravda tak je to že dost lidí může mít problém s aplikací při které se to nemusí povést ale to už je o šikovnosti a trošičku o nervech :) každopádně výsledek stojí za to.

 30. Anni (neregistrovaný)

  jo a 523 :)

 31. Tomáš (neregistrovaný)

  325

 32. Takze som si to cele prebehol a kedze v zadani je „napište svůj tip na počet zařízení, které lze fóliemi ScreenShield ochránit“ tak som neratal iba mobily. Na webe maju niekde „/“ a kedze nepoznam vsetky mobily, ratal som to ako ze folia je pouzitelna pre dve zariadenia

  Sucet

  mobily: 205

  readery: 5

  fotaky: 33

  tablety: 30

  gps: 43

  spolu: 316 ZARIADENI

 33. Dobře,ja tipuji i tak 320

 34. Takže 324 :D

 35. Měl jsem ji na dotek pěkně drhla a pár let již používám Brando ultra clear a všem ji doporučuji a je ůžasná!!Screen shield již nikdy nebrat a po žních pudeš k …..:)

 36. Magorak (neregistrovaný)

  Mám folii ScreenShiled na celém telefonu (HTC 7 Mozart – tělo i display) a tak nějak si nemůžu stěžovat. Plastičnost folie mi nijak nevadí, byl jsem zvyklý z odporových displaů u PDA. Při mé práci (naustále v prachu, špinavé ruce) je to celkem dobrá ochrana. Stačí jen telefon otřít a je jako nový. Jediné, co mi vadí, je to, že na těle se folie postupně odlupuje ze zaoblených rohů. Nevím, zda to je nevhodnou procedurou lepení (postupoval jsem přesně podle návodu a folie sedí na milimetry) nebo tím, že celé tělo je z hliníku nebo nesouladem mezí folií a barvou na těle, každopádně je to škoda.

  I tak, jsem velice spokojen, vypadá nijak nezměněn a líp, než s tou gumovou „šprckou“ :D

 37. 325 zariadeni? :)

  Foliu Screenshield dobre poznam, kupil som ju sestre na Wildfire, otcovi na 7 Pro mne na desire HD a odporucil kamaratom (vacsinou Wildfire S). Vsetci su spokojny, foliu som viackrat aplikoval ja na viacero zariadeni, aplikacia je jednoducha, dokonca sa folia moze hned po nalepeni odlepit a znovu nalepit, v pripade zleho nalepenia. To ze chrani displej, a nezostavaju skrabance ani na folii je asi zname. Mam odskusane aj ine folie, ale Screenshield je jasne volba, za vybornu cenu :)

 38. A na Desire HD mam aj foliu zozadu (nie priesvitnu ale s obrazkom). Tam mi jedine vadi ze povodne moj telefon bol pogumovany a s foliou sa trosku viac smyka, a casom uz vidno opotrebenie tej folie. Ale inac som s foliami velmi spokojny.

 39. speedved (neregistrovaný)

  450 zařízení

  Fólii používám. Jsem s ní spokojen.

  Perfektní je video návod na aplikaci, jinak by tam byli bubliny.

 40. Článek by měl být označen jako KOMERČNÍ SDĚLENÍ. Nic než chvála jedné firmy. Jinak fólii nepoužívám. Příjde mi to úplně zbytečné vzhledem k tomu, že telefon je spotřební zboží a asi nikdo neplánuje mít jeden deset a více let.

 41. Poldy (neregistrovaný)

  372 zařízení? :)

 42. Prelic (neregistrovaný)

  524!

 43. Eva (neregistrovaný)

  523 zařízení

 44. yana (neregistrovaný)

  Fólii screenshield máme doma všichni co máme dotykáče. Já sama za sebe můžu říct, že jsem víc než spokojena, teď to bude asi půl roku, co chrání můj telefon a nemůžu si stěžovat, neodlepuje se, nejsou tam žádné bublinky, netrhá se ani není viditelně poškrábaná nebo zničená. Hned po koupi telefonu jsem si na netu objednala fólii asi za 40 kč (to jsem o screenshield ještě nevěděla). Ze začátku to bylo dobrý, ale pak se mi začaly po pár týdnech ulupovat rohy a asi po 2 měsících se mi uprostřed displaye objevily 2 bublinky, které se začaly pomalu zvětšovat. Tak jsem to strhla, zmačkala, vyhodila do koše a pořídila si screenshield. A po zkušenosti s levnou fólii bych už do toho nešla a když časem třeba telefon vyměním, levnou fólii si už nekoupím. A jak tady někdo píše že fólie je zbytečná..no já nevím, už jen proto, že do toho vrazím nějaké peníze a telefon neměním každých pár měsíců, tak pro dobrý pocit, že bude vypadat dlouho jako nový a že ho svýma pařátama nepoškrábu si prostě fólii pořídím. :-) Přeji hezký den

 45. Folia ma vyznam, ak castejsie menite telefony a o telefon sa nestarate ako vo vaticke. berte to ako investiciu, ktora sa vam vrati, kedze telefon bude mat pri predaji vyssiu cenu. Ale zalezi aj na vasej obchodnickej sikovnosti, samozrejme. Plus to ma vyznam pre tych, ktori sa hybu v prostredi, kde sa telefony opotrebuvaju rychlejsie ako inde, napr. na stavbe, v prirode, alebo su jednoducho nesetrni k elektronike. Toto je taka prvotna forma ochrany. Najlepsie je samozrejme puzdro, podla mojho nazoru tzv. z TPU materialu, co je taky makceny plast.

  Folie ScreenShield a InvisibleShield, teda folie s tzv. mokrym sposobom nanasania, maju pocitovo gumenejsi povrch, a prst sa tak na nich nesmyka, ako na foliach z plastu.

  Z mojich skusenosti su folie Brando v tomto najlepsie, dobre sa po nich klze prstom a su takisto extremne trvacne. Nenanasaju sa tekutinou ani nemaju na sebe ziadne lepislo. Drzia pevne len prilnavostou materialov. Vybrat si mozete Ultra Clear alebo matne, teda antireflexne. Ani po dlhsom pouzivani nevidno na nej skrabance, kedze je z overeneho tvrdeneho plastu.

  Kazdemu teda sedi iny typ folie, kazda ma vyhody a nejaku tu nevyhodu. A su aj taki, ktori folie neuznavaju a teda ani nepouzivaju. No je tu moznost vyberu a po dlhorocnych skusenostiach skor kupu folie odporucam. A nie len preto, ze na tom zarobime, ale hlavne pre prevazujuce vyhody.

 46. AdamK (neregistrovaný)

  318

 47. fcaa (neregistrovaný)

  333

  :-)

 48. co se týče screenshield fólie, mám ji na svém SGSII a dal jsem ho přítelkyni i na jeji Galaxy Ace, pořídili jsme si i skiny na zadní stranu, aplikace skinu je jednoduchá, u fólie je to už obtížnější pokud to chce mít člověk nalepený dobře, nemyslím umístění ale dokonalý vyhlazení, při zapnutým displeji ale malý nerovnosti stejně vidět nejsou takže to je jedno, aplikační roztok pomůže a umožňuje i opakovanou aplikaci, fólie máme oba bez známek opotřebení, má na to určitě i vliv použití pouzdra a styl zacházení s telefonem, fólie je sice měkčí oproti jiným co jsem zkoušel, odolná je ale pro standradní použití dostatečně (i při kratší rozumný životnosti bych to neřešil, poškrábanej displej je problém, investice do nový fólie pokud displej proti poškrábání ochrání ne), co se týče displeje nepozoruju žádnej negativní vliv fólie, pohltivost světla fólií je podle mě malá, barevný podání zachovaný, chování na slunci taky, na super amoled plus co mám by podle mě byla škoda dávat antireflexivní nebo zrcadlovou který ovlivňujou podání displeje, co se týče skinu, přítelkyně ho má v pořádku, mě se na několika místech na stranách objevily místa, kde vrchní vrstva skinu oddělila, k úplnýmu odchlípnutí ale nedošlo, jedná se teda o estetickou záležitost, no a co se soutěž týče, už jednou probíhala, zúčastnil jsem se jí, vyhrál voucher a hodinky, voucher jsem ještě nevyužil (doufám, že je ještě platný, na dotaz mi byla potvrzena neomezená platnost), hodinky mi bohužel zaslány nebyly (vybral jsem si model a poskytnul kontakt), neupomínal jsem se nicméně na mě pořadatel soutěže, resp. zodpovědná osoba tímto nedodržením nejspíše z důvodu opomenutí neudělal dobrej dojem

 49. Před rokem jsem si na základě podobného článku jako je tento koupil přibližně Kč 500,- jakousi fólii, jejíž název jsem již zapomněl (Mohu dohledat, pokud by to někoho zajímalo). Nalepil jsem ji přesně podle návodu. Po hodině používání jsem ji strhl (bez návodu). Je to věc vhodná pro lidi, kteří mají rádi trvale vysokou hladinu adrenalinu v krvi. Prsty po ní nechtějí klouzat, odlepuje se v rozích, během té hodiny poměrně významně měnila rozměry (zmenšovala se). Myslím, že jsem jeden z mnoha, který naletěl na dobře vymyšlený marketingový trik. Nezlobím se, každý chce být z něčeho živ, tak proč ne z mé (a ostatních naběhnuvších si) hlouposti. Produktů a služeb založených na tomto fenoménu je na trhu poměrně dost. Pokud máte náhodou nápad něco takového si na displej telefonu nalepit věřte, že je to dobré pouze k tomu aby děti zaměstnanců výrobce neměly hlad. Jinak je to naprosto k ničemu – tedy kromě uživatelova vzteku. Pokud mě tento výrobce bude chtít přesvědčit o tom, že se mýlím nebráním se tomu, ale po zkušenosti nebudu jistě předem kladně naladěný hodnotitel.

  Ještě pro úplnost – po roce a půl každodenního běžného používání Omnie 7 nemám na displeji ani na zádech ani jeden škrábanec nebo jinou okem patrnou známku používání. Asi také záleží na kvalitě materiálů, ze kterých je telefon vyroben, z čehož plyne, že čím kvalitnější přístroj máte, tím menší je potřeba jej dodatečně chránit proti opotřebení. Ale to je jenom má úvaha.

 50. Používal jsem chvíli ScreenShield na iPhone 4, ale po pár dnech používání jsem jí sundal. Přišlo mi, že byla fólie špatně vystřižená, protože i když jsem jí nalepil přesně a rovně k okrajům, tak neseděla na home button a reproduktor. Zachytával se za to akorát prach, tak jsem ji sundal. Upřímně si myslím, že za tu cenu je to zbytečnost.

 51. Já osobně jsem s folieí screenshield nadmíru spokojen. Např. oproti Brando je měkčí a psaní na soft. klávesnici je příjemnější a jistější při doteku, protože prst po ní neklouže tak snadno. Na druhou stranu je to i nevýhoda při potřebě posouvání po displeji, ale to mě až tak netíží.

  Další věc je, že tato folie je vinikající na překrytí menších škrábanců. Na vedlejšák servisuji telefony a tato folie se mi velmi osvědčila na levné a rychlé překrytí škrábanců namísto výměny dotykovky, což je pro zákazníka z hlediska nákládů pozitivní věc.

 52. Je sice hezky podporovat ceskou firmu, ale musi byt duvod, ne jen falesnej patriotismus. Ja jsem touhle folii nijak uchvacena nebyla (za jeji cenu). Roky jsem spokojena s foliemi ADPO ScreenWard ([odkaz]) mela sem ji na Treu 650, mam ji tedkon na iPhonu a kdyz sm resila co na notebook zase sem sla do tyhle znacky.

 53. martin (neregistrovaný)

  316

 54. forzion (neregistrovaný)

  Ja som túto fóliu vyskúšal. Omylom som si ju kúpil v istom e-shope, ale som si chcel kúpiť Invisible Shield. Ale som z nej sklamaný. Aplikácia bola na nervy. Nepodarilo sa mi ju dobre nalepiť ani na niekoľký krát. Navyše som pri vytláčaní kvapiek spod fólie stierkou, ktorá bola pribalená fóliu poškodil tak, že sa na tých miestach natiahla. Žiaľ záruka sa nevzťahuje na to, ak fóliu poškodíte počas aplikácie. Mal som ju na telefóne asi 4 dni a vyzeralo to hnusne, preto som ju dal dole. Pre mňa to boli vyhodené peniaze. Asi mám smolu a som ešte k tomu nešikovný. I napriek tomu, že je ten postup „jednoduchý“ mi to nevyšlo. A to už som sa dosť potrápil s inou fóliou, ktorú som používal na Samsung Omniu Pro.

  Nedávno mi dorazila konkurenčná fólia Invisible Shield. Aplikácia bola bez väčších problémov, asi tým, že som sa pri aplikácii Screenshieldu poučil. Subjektívny pocit je, že je menej lepkavá ako Screenshield. Prst po nej lepšie kĺže. Fólia na zadnú stranu telefónu nepokrýva toľko ako Screenshield. Len mi vadí, že ešte stále uplne nepriľnula.

  Keby som mohol vrátiť čas, tak by som sa bol uspokojil s fóliou na displej, ktorú mi pribalil výrobca. Screenshield by som si už nekúpil. Teraz uvidím ako sa bude časom správať Invisible Shield. Každopádne, mám na ňu doživotnú záruku, ktorá sa vzťahuje aj na to, ak niečo pokazím pri aplikácii. Ale túto udalosť som už absolvoval.

 55. No já tipuji 522. Taky jsem to počítal.

 56. Soutěž již byla ukončena, výherci budou kontaktování společností Skinzone během následujících hodin.

  Správná odpověď na tipovací otázku byla 312 zařízení. Bohužel, tito uživatelé, kteří byli svým tipem nejblíže, nám v diskuzi nezanechali kontakt (JP, adamk, fcaa, martin). Pošlete nám prosím na e-mail [odkaz] svůj kontaktní e-mail, který předáme společnosti Skinzone a ta Vám výhru zašle.

 57. M. (neregistrovaný)

  Vyhral som hodinky. Zo ScreenShieldu sa ozvali v sobotu. V nedelu som odpisal kontaktne udaje a poprosil o upresnenia dna dodania(kurier). Cely tyzden nic. V piatok som poslal dalsi mejl ale ziadna reakcia. Takze tak.

  • Vyčkejte prosím, ve Screenshieldu čekají, až jim kontaktní údaje doručí všichni výherci a pak výhry odešlou.

  • Dobrý den, výhry by měly dnes odcházet, tak mi prosím dejte do diskuze vědět, až dorazí. Díky. Kdyby byl nějaký problém, napište mi na redakce(zavinac)smartmania(tecka)cz.

 58. kurri (neregistrovaný)

  534 zařízení

  • Kurri : Soutez uz byla ukoncena a cislo prozrazeno,netrefil ses :-)

 59. Pavel.Vonasek

  Taky jsem se před lety nechal na tuhle folii nachytat, po pár týdnech zažloutla a šla pryč a navíc se odírala :-( Tak jsem si koupil Screenward od ADPO a jsem spokojený. Mám ji už 2 roky!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).