Domů » Bleskovky » Scratch Wars: originální česká hra, kterou si zahrajete online i v reálném světě

Scratch Wars: originální česká hra, kterou si zahrajete online i v reálném světě

Čeští vývojáři včera na tiskové konferenci v Praze představili zbrusu novou hru Scratch Wars, která nabízí řadu originálních herních prvků. Jedná se o strategickou karetní hru, jejíž zvláštností je to, že se dá hrát virtuálně i reálně zároveň. První ohlasy jsou vesměs pouze pozitivní – ke hře se také například pozitivně vyjádřil Peter Adkison, vydavatel hry Magic: The Gathering.

Krátké představení Scratch Wars

Jednotlivé karty musíte nejdříve „setřít“, teprve pak se dozvíte, co vlastníte. Plánování taktiky je tedy zcela mimo. Každá karta je svým způsobem unikátní, a to díky speciálním metodám tisku. Díky tomu tak nenajdete dva totožné kusy. Každý kus obsahuje svůj vlastní QR kód, po jehož načtení jde fyzické karty přenést i do online světa, a vy tak můžete zkusit štěstí v online turnajích. Jak to už u karetních her bývá, bude zde možnost výměny s ostatními hráči, a to v obou formátech (fyzicky i virtuálně).

Cena a dostupnost

Cena jedné karty byla stanovena na 25 Kč, a máte možnost výběru mezi zbraněmi a hrdiny. Dále je zde na výběr také odlehčený vstupní balíček v ceně 50 Kč, který již slouží pro plnohodnotné hraní – ten obsahuje 1 hrdinu, 1 zbraň a také plastovou tyčku k provádění efektů, a také jako počítadlo životů. Je zde také škrábátko pro stírání karet. Plnohodnotný hrací balíček vás potom vyjde na 200 Kč a obsahuje 2 hrdiny, 6 zbraní, 2 tyčky, 2 škrábátka a vytištěná pravidla. Oficiální uvedení hry je naplánováno na 7. února a bude ji možné zakoupit v prodejních sítích Bambule, Sparkys nebo HM Studio. Pro více informací doporučujeme navštívit také parádně zpracované oficiální stránky hry.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. Miroslav Hylš

    OMFG, být to na mě, tak hru bojkotuju! Balíčky s kartičkami za 50,- se totiž dělaly (no vlastně ještě nejsou všechny hotové, takže ten 7. únor nevim nevim :-D) u nás ve firmě. Balí se to ručně, pěkně jeden dá na pás jednu kartu, další druhou, další škrabátko, pak další tyčku, akorát obal se sváří strojně. A 150 000 x!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).