Domů » Bleskovky » Satya Nadella: Windows 10 spustíte doslova na všem

Satya Nadella: Windows 10 spustíte doslova na všem

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella se představení Windows 10 přímo neúčastnil, o novém systému a dalších novinkách se však rozpovídal na Gartner Symposium ITxpo. Dotknul se nejen samotného systému, ale rovněž licencování produktů Microsoftu, cloudu a firemních funkcí.

  

Podle Nadellových slov je systém Windows 10 připraven jet doslova na všem. Má se jednat o důležitý krok Microsoftu kupředu, neboť Windows 10 nebudou jen počítače, tablety nebo telefony, ale i více než 200 miliard čipů a senzorů internetu věcí. Tato oblast potřebuje systém, který je jednoduchý a bezpečný a právě nová Windows mají být vhodným produktem.

 

Z důvodu expanze na další druhy zařízení chce Microsoft maximálně zjednodušit svoji licenční politiku, přičemž jako nejvhodnější se jeví model Office 365. Licence mají být více vázané na uživatele a nikoliv na samotné zařízení, aby mohli zákazníci plynule přecházet z jednoho zařízení na druhé.

 

Velkou roli v Microsoftu bude hrát i cloud, přičemž Nadella opět vyzdvihl Office 365 a jeho rozšíření jako velmi strategický produkt, jehož API předčí i cloudovou platformu Azure. Na firemní cloud bude zaměřena i následující tisková konference Microsoftu, která se bude konat 20. října v San Franciscu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Pevne verim, ze kazda verzia W10 nebude obsahovat prostredie pre kazdy typ zariadenia. Povazujem za zbytocne aby som mal v desktope GUI z hodiniek …

  • lerion (neregistrovaný)

   Až se v desktopu objeví GUI z hodinek, informuj mě…

  • Verim, ze k tomu nedojde :-)

  • king125kg (neregistrovaný)

   Dúfam, že máš na mysli, aby už konečne urobili jednotný dizajn a ovládanie na všetkých zariadeniach. Tak to sa zhodneme. Táto schýza ma už nudí…

  • Pepa (neregistrovaný)

   W10 poznají, na čem běží.

   U stolního PC budeš mít volbu klasické plochy, v té půjdou otevřít také aplikace/programy v okně a ty stejné otevřeš i na tabletu, telefonu notebooku atd. Na malých zařízeních samozřejmě nebude klasická plocha ale dlaždice. Systém se samozřejmě bude přizpůsobovat danému zařízení a srovnávat hodinky a PC je … jak to říct slušně…? U zařízení 2v1 s dotyk. obr. se systém opět bude přizpůsobovat dle režimu notebook/tablet atd.

   Osobně se příchodu W10 nebojím a spíš jsem na ně zvědavý. Na PC používám stále wondows a pokud budu moct používat totožné aplikace/programy i na jiném zařízení, bude to fajn… Doufám, že W10 nepřijdou např. na telefonech o svůj bezchybný a rychlý chod. Snad to někde nepokazí, jako kdysi…

  • KING125KG: No ja si to skor predstavujem tak, ze verie pre jedotlive zariadenia budu niest nejake spolocne znaky ako je to napriklad u iOS a Yosemite kde kazdy vidi, ze o pribuzne systemy, ale kazdy je prisposobeny pre konkretne zariadenie. Sucasny koncept je schyzofrenny aj pre mna, kedze verzia na desktope obsahuje tabletove prvky ktore tam nemaju co hladat.

   PEPA: to s tymi hodinkami nemusi brat doslovne. Mne sa proste nepaci, ze MS na desktop nalepil prostredie ktore tam nepatri (prostredie z ineho zariadenia).

 2. НКВД (neregistrovaný)

  Microsofte, trumfni tohle: [odkaz]

 3. king125kg (neregistrovaný)

  Takto Nedela. Ono sa jedná o ten istý os, ktorý sa automaticky prispôsobí pre zariadenie, na ktorom beží, alebo sú to vlastne rôzne os na rôzne zariadenia? Tak ako to je Nedela?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).