Domů » Bleskovky » SanDisk vyrobil prototyp paměťové karty s největší kapacitou na světě

SanDisk vyrobil prototyp paměťové karty s největší kapacitou na světě

Světoznámá společnost SanDisk, která není na trhu žádným nováčkem, opět potvrdila, že je lídrem v oblasti paměťových karet a záznamových médií. Podařilo se ji totiž vyrobit prototyp SDXC karty s 1TB úložným prostorem.

Je až úsměvné, že jen před 16 lety SanDisk vyrobil první 64MB kartu, přičemž nově představený prototyp nabízí kapacitu až 16 384krát větší. Nové typy karet s obří kapacitou chtějí udržet krok s dnešními trendy – například nahrávání 4K/8K videí či pořizování 360stupňových fotografií.

sandisk_1tb_karta

Výrobce se zatím nepodělil o podrobnější informace a neuvádí ani rychlosti čtení/zápisu, cenu karty nebo asi nejpodstatnější údaj, kterým je spolehlivost. Ztráta 1 TB dat by mohla zarmoutit nejednoho fotografa. Doufáme, že karta nezůstane jen u prototypu a že se SanDisku podaří vyrobit i kompaktní microSD variantu, kterou ocení i uživatelé chytrých telefonů.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments