Domů » Bleskovky » SanDisk vyrobil prototyp paměťové karty s největší kapacitou na světě

SanDisk vyrobil prototyp paměťové karty s největší kapacitou na světě

Světoznámá společnost SanDisk, která není na trhu žádným nováčkem, opět potvrdila, že je lídrem v oblasti paměťových karet a záznamových médií. Podařilo se ji totiž vyrobit prototyp SDXC karty s 1TB úložným prostorem.

Je až úsměvné, že jen před 16 lety SanDisk vyrobil první 64MB kartu, přičemž nově představený prototyp nabízí kapacitu až 16 384krát větší. Nové typy karet s obří kapacitou chtějí udržet krok s dnešními trendy – například nahrávání 4K/8K videí či pořizování 360stupňových fotografií.

sandisk_1tb_karta

Výrobce se zatím nepodělil o podrobnější informace a neuvádí ani rychlosti čtení/zápisu, cenu karty nebo asi nejpodstatnější údaj, kterým je spolehlivost. Ztráta 1 TB dat by mohla zarmoutit nejednoho fotografa. Doufáme, že karta nezůstane jen u prototypu a že se SanDisku podaří vyrobit i kompaktní microSD variantu, kterou ocení i uživatelé chytrých telefonů.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

9 komentářů

 1. No do pr…. :-D Klobouk dolů!

  • b-i-k-e-r (neregistrovaný)

   No to jo…moje 256GB SSDcko ve 2,5 palci najednou vypada jako technologie z minuleho stoleti…=)

   jsem docela zvedavy, jak si to naceni, az se to dostane na trh…

 2. Před cca 13 lety jsem byla na brigádě asi v Moduslinku, kde jsem balila 64GB karty. Jsem se divila, jak někdo takového mohl vyrobit. V té době jsem měla z druhé ruky PC Dell (RAM 64 MB, ROM 4 GB) :D BTW ten Dell byla pořádná kovářská práce a sloužil relativně spoustu let

  • Jednou jsem se spletla a komusi na kolejích řekla, že mám PC s RAM 4 GB. Dotyčnej mne opravil, že taková operační paměť vyrobit nejde. Ejhle, uběhlo několik let a…

 3. q (neregistrovaný)

  ajajaj tam by sa zmestilo peciek :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).