SanDisk na MWC představil microSDXC kartu s kapacitou 128 GB

Veletrh Mobile World Congress není jen o mobilních telefonech, ale také o spoustě příslušenství a doplňků k těmto zařízením. Jelikož jsou v současné době velmi populární telefony střední třídy, které mnohdy nabízí kapacitu vnitřního úložiště 8 GB, ze které si ještě značnou část ukrojí operační systém, je
prakticky nutnost rozšířit si její kapacitu o paměťovou kartu microSD. Dosud byly největší kapacity
těchto karet omezeny stropem 64 GB, SanDisk tomu však učinil na veletrhu MWC přítrž.

    

SanDisk na veletrhu MWC představil první microSDXC UHS-I kartu s kapacitou 128 GB, na kterou je možné nahrát až 16 hodin videa ve Full HD rozlišení, 7 500 písniček ve formátu mp3, 3 200 fotografií a 125 aplikací současně. Fyzická velikost zůstala stejná jako v případě ostatních microSDXC karet, její výroba však nebyla dle výrobce jednoduchá, sestává se z 16 vertikálně poskládaných modulů, tenčích než lidský vlas. Výrobce slibuje dvojnásobnou rychlost zápisu a čtení oproti běžným paměťovým kartám, zápis má dosahovat 10 MB/s, štení pak 30 MB/s.

 

Karta je navržena speciálně pro použití v mobilních přístrojích s operačním systémem Android, výrobce rovněž uvedl aktualizovanou aplikaci SanDisk Memory Zone pro tento systém, která dokáže přistupovat k datům, prohlížet je nebo je zálohovat přímo ve vašem Android zařízení. Zároveň byla představena nová aplikace OptiMem, umožňující analyzovat používání paměťové karty a informovat, kdy její kapacita klesne pod předem stanovenou hranici.

   

Z technologického vývoje je 128 GB obdivuhodná kapacita, shodou okolností je to letos přesně deset let, kdy byla představena první karta velikosti microSD a měla kapacitu 128 MB. Za jedno desetiletí se podařilo vměstnat tisícinásobek dat do prvku, který je veliký jako lidský nehet. 128GB karta od SanDisku je již nyní k dostání v amerických obchodech BestBuy.com a Amazon.com za cenu 199,99 USD (4 000 Kč bez daně), společně s ní výrobce vypustil do prodeje celou rodinu těchto karet, začínajících na kapacitě 8 GB a cenou od 29,99 USD (600 Kč).

Odkaz na Google Play 
stáhněte si aplikace Memory Zone pro Android

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. The ONE (neregistrovaný)

    Snad bude fungovat i do zarizeni, ktere nyni podporuji max SDXC 64..

    • Mayonyx (neregistrovaný)

      Kedze ide o standard (Micro)SDXC, nemal by byt ziaden problem, podobne ako to bolo v minulosti pri (Micro)SD a (Micro)SDHC, bez ohladu na to, aky kapacitny strop uvedie vyrobca zariadenia..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *