Domů » Bleskovky » SanDisk na CES odhalil nejmenší USB-C flash disk s kapacitou 1 TB

SanDisk na CES odhalil nejmenší USB-C flash disk s kapacitou 1 TB

Port USB-C se začíná pomalu usazovat jak v noteboocích, tak ve smartphonech, a proto není divu, že se začíná objevovat univerzální příslušenství, které bude možné využít u obou typů zařízení. Jedním z nich je například nový USB-C flash disk značky SanDisk od Western Digital, který se pyšní malými fyzickými rozměry a vysokou kapacitou.

Nová „fleška“ od Western Digital disponuje kapacitou 1 TB, zatím se však nachází pouze ve stádiu prototypu, přičemž do masové výroby by se měla dostat až v příštím roce. Dříve dorazí model SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive, o kterém Western Digital tvrdí, že je nejmenším 256GB flash diskem na světě; ten však již disponuje klasickým portem USB-A.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).