Domů » Bleskovky » Samsung zřejmě končí s Android Wear, chystané kruhové hodinky bude pohánět Tizen

Samsung zřejmě končí s Android Wear, chystané kruhové hodinky bude pohánět Tizen

Drtivá většina nositelné elektroniky od Samsungu je poháněna vlastním systémem Tizen, ač korejský gigant dostal loni od Google doporučení více využívat platformu Android Wear. Samsung pro umlčení hlasů z Google představil model Gear Live, komerčního úspěchu se ale nedočkal a hodinky byly v tomto týdnu odstraněny z Google Play Store. Naopak na cestě jsou kruhové hodinky Gear A, které bude opět pohánět osvědčený Tizen.

   
Hodinky Gear Live byly staženy z Play Store a jejich výroba byla nejspíše ukončena

Hodinky s kruhovým číselníkem jsou mnohem atraktivnější a žádanější, což může potvrdit jak Motorola s modelem Moto 360, tak LG s G Watch R. Samsung si se svým kruhovým modelem doslova „dává na čas“, vypuštění oficiálního vývojářského SKD ale dává tušit, že čekání bude brzy u konce. Tento nástroj nám navíc dává nahlédnout na některé funkce chystaných hodinek.   

Tak jako Apple u chytrých hodinek oživil korunku, Samsung zvolí jako hlavní ovládací prvek otočný prstenec kolem displeje, tzv. luneta. Jejím otáčením bude možné například ovládat hudební přehrávač, listovat v seznamech, nastavovat hodiny apod. Využití lunety pochopitelně budou mít vývojáři plně ve svých rukách.

  

Hodinky mají údajně přijít jak ve verzi bez slotu na SIM kartu, tak ve verzi s podporou sítí 3G. Obě varianty mají disponovat Wi-Fi, GPS a pochopitelně spoustou senzorů sledujících pohyb uživatele a jeho srdeční aktivitu. K představení hodinek Gear A dojde nejspíše v září na veletrhu IFA v Berlíně. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. ondra (neregistrovaný)

    Raději bych chtěl vidět pokračování Gear S , kruhové hodinky se mi moc nezamlouvají.

  2. František (neregistrovaný)

    Souhlas, kruhové se mi také nelíbí a škoda, že samsung nejde cestou android wearu. Mobily sice pravidelně kupuji od samsungu, ale wear se mi zatím zdá lepší než tizen.

  3. neviem či je wear lepší než tizen ale množstvo aplikácií bude asi väčšie

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).