Domů » Bleskovky » Samsung zbrojí proti Apple Pay: Koupil společnost LoopPay

Samsung zbrojí proti Apple Pay: Koupil společnost LoopPay

Již v loňském roce se šuškalo, že Samsung společně s novými telefony letos představí vlastní platební systém, k němuž mu mělo dopomoci know how společnosti LoopPay, jejíž technologie si korejský gigant licencoval. Že to Samsung myslí s mobilními platbami vážně, nyní dokazuje tím, že si společnost LoopPay koupil.

  

Detaily akvizice prozatím nebyly prozrazeny, obě společnosti nicméně oficiálně obchod potvrdily tiskovými zprávami. Platební technologie LoopPay využívá bezdrátového přenosu informací, které jsou obsaženy v magnetickém proužku kreditní karty. Touto metodou lze platit na 90 procentech existujících platebních terminálů včetně těch, které nejsou vybaveny NFC čipem. Firma LoopPay má nadále fungovat jako dceřiná společnost. 

   

Zabezpečujícím prvkem bude s největší pravděpodobností čtečka otisků prstů, kterou jsou nejvyšší modely Samsungu vybaveny a zcela jistě nebudou chybět ani v chystaných novinkách včetně Galaxy S6. Vzhledem k dlouhodobé spolupráci Samsungu s LoopPay je možné, že mobilní peněženka Samsungu bude představena na veletrhu MWC právě s novou vlajkovou lodí korejského výrobce.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Super, jsem zvědav, jak to bude fungovat v praxi.

  2. Nechapem preco nevedia presadit jeden Standard. Takto tie platby mobilom nikdy nebud rozsirene :/

    • Johny (neregistrovaný)

      Tomassx1: to ti řeknu, protože lidi od applu jsou kurvy :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).