Domů » Bleskovky » Samsung zažívá problémy spojené s růstem: Nestíhá vyrábět dostatek čipů

Samsung zažívá problémy spojené s růstem: Nestíhá vyrábět dostatek čipů

Samsung vypadá jako silný výrobce komponentů, který děla prakticky vše, co elektronický průmysl dnes potřebuje. Tento obraz by mohl brzy dostat trhliny. Dva články poukazující tímto směrem najdeme na serveru The Korea Herald, ve kterých upozorňuje na neschopnost společnosti vyrábět dostatek čipů. První článek se zabývá vztahem Samsungu a Qualcommu. Samsung zřejmě dodává Qualcommu každý měsíc pět tisíc křemíkových desek. Pro ty, kdo tento proces neznají, počítačové čipy jsou vystřižené z křemíkových desek zhruba o velikosti pizzy. Qualcomm původně chtěl dvojnásobné množství, ale Samsung nebyl schopen takovou poptávku uspokojit. Společnosti obnovují kontrakt po jednom roce a je čas uzavřít novou dohodu. Qualcomm doufá, že dostane okolo 20 až 30 tisíc křemíkových desek, ale Samsung to jednoduše nemůže vyrobit.

 

Druhý článek trend potvrzuje ještě více. Samsung sám proklamuje, že vyrábí 70 procent operačních pamětí do všech prodávaných chytrých telefonů. Pokud čekáte, že je společnost se situací spokojená, tak se pletete. Samsung chce nakupovat více RAM pamětí do mobilních zařízení od výrobce Hynix, který je druhým největším na světě. Ale obě společnosti nedokázaly navzájem uzavřít dohodu. Samsung chtěl více než Hynix dokáže vyprodukovat a nebyl ochotný dostatečně zaplatit. Samsung je stále největším výrobcem komponentů na světe, ale neroste tak rychle jako průmysl, kterému dominuje.

David Podzimek

8 komentářů

  1. Tak je vidět, že ztrátu Applu, jako zákazníka hravě nahradí další. Fronta je pořád dlouhá.

  2. Poté co vydal S4 mini tak nebude stíhat vůbec…. ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).