Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Samsung zahajuje výrobu skládacích displejů: První ohebné zařízení představí na konci příštího roku

Samsung zahajuje výrobu skládacích displejů: První ohebné zařízení představí na konci příštího roku

Doba ohebných displejů pomalu klepe na dveře, výrobci zřejmě pomalu ukončují hon za neviditelnými pixely a posouvají technologický vývoj zcela jiným směrem. Po prvních pokusech se zakřivenými displeji (LG Flex, Samsung Galaxy Round nebo Galaxy Note Edge) mají brzy přijít zařízení, která bude možné zcela ohnout nebo složit.

  

Koncept ohýbatelného displeje letos na veletrhu CES představila společnost LG na svém prototypu 85“ televizoru, přičemž v mobilním měřítku plánuje ohebné displeje produkovat již příští rok, dva roky na to se chce pustit do výroby skládatelných a srolovatelných displejů. Pozadu nezůstává ani společnost Semiconductor Energy Laboratory, která na začátku tohoto měsíce představila 8,7 displej, který lze ohnout na dvou místech.

  

Všem konkurentům se však chystá vypálit rybník korejský Samsung, který chce již příští rok představit displej pro smartphone, který bude možné přeložit na polovinu. Prozradil to viceprezident společnosti Lee Chang-Hoon na obchodním strategickém fóru v New Yorku. Podle jeho slov zahajuje Samsung výrobu 30 – 40 tisíc flexibilních displejů měsíčně až do konce příštího roku, přičemž na jeho konci chce poskytnout spotřebitelům finální produkt. Jak bude vypadat, však ještě Samsung neví, zřejmě se však bude jednat o limitovanou záležitost, podobně jako je Galaxy Edge.

  

Kromě toho se Samsung chystá zlevnit výrobu AMOLED displejů, aby mohli cenou přímo konkurovat v současnosti levnějším IPS displejům. Divize Samsung Display chce tímto krokem navýšit zájem o své displeje a snížit tak svoji závislost na Samsung Electronics, stejně jako odvětví zabývající se výrobou polovodičů a pamětí. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments