TOPlist

Samsung zahájil výrobu čipu Apple A9 pro příští generaci jablečných zařízení

Letošní generace mobilních zařízení od Apple (s výjimkou iPadu Mini 3) je poháněna čipem A8, jehož výrobu obstarala společnost TSMC, nicméně budoucí generaci včetně hodinek Apple Watch „očipuje“ navrátilec Samsung. Čip A9 bude vyroben 14nm procesem, což by mu mělo zajistit menší velikost a větší energetickou úsporu.

   

Podle korejského serveru Economic Times potvrdil vedoucí polovodičové divize Samsungu Kim Ki-nam, že výroba čipů A9 již byla zahájena. První vzorky, které Apple obdržel, byly údajně vyrobeny v továrně Samsungu v texaském Austinu. Divize Samsungu, která má na starosti výrobu polovodičů, displejů a pamětí, zaznamenala v posledním čtvrtletí vyšší zisk než smartphonová divize, dokonce se spekuluje, že Samsung vybaví své čipy Exynos vlastním grafickým řešením. Očekáváme však, že i v čipu A9 bude grafickou část obstarávat řešení PowerVR.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku