Domů » Bleskovky » Samsung prodal milion telefonů s Tizenem a již brzy představí nový model

Samsung prodal milion telefonů s Tizenem a již brzy představí nový model

Operační systém Tizen měl ve světě smartphonů velmi těžký porod, nicméně Samsung nakonec přeci jen dokázal přivést na trh hotový produkt. Telefon Samsung Z1 se začal prodávat v Indii, kde byl zpočátku přijat velmi vlažně, Samsung však s tímto modelem expandoval do Bangladéše, kde se Z1 stal prodejním hitem a krátce dokonce vedl žebříček nejprodávanějších smartphonů. Po půl roce od uvedení na trh slaví Samsung malé jubileum – prodal telefonů Z1 celkem jeden milion.

  

Ačkoliv se v rámci miliardového trhu jedná o zanedbatelné číslo, Samsung má nadále s Tizenem velké plány. K oslavě tohoto milníku připravil speciální zlatou edici modelu Z1, která bude prodávána s balíkem her a aplikací zdarma, a kromě toho chystá jeho nástupce. Telefon se má jmenovat Samsung Z3 a opět se bude jednat o zařízení nižší třídy. Údajně dostane pětipalcový displej, 64bitový čipset Qualcomm Snapdragon 410, 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti.

  

O pořizování snímků se postará 5Mpx fotoaparát doplněný o LED blesk či přední 2Mpx selfie kamerka. Telefon bude živit 2 000mAh baterie a operační systém povýší na verzi 3.0. Dá se předpokládat, že i tento telefon bude prodáván pouze na vybraných asijských trzích, ovšem s jídlem roste chuť a může se stát, že oslava dalšího milníku může být podpořena expanzí Tizenu do světa. Více se můžeme dozvědět již 30. července, kdy Samsung koná vývojářskou konferenci věnující se právě tomuto systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. krux (neregistrovaný)

  no otázka je kolik z těch bangladežů tuší co je tizen a proste si jen koupily šamšunt bez ohledu na OS:))

  • Daniel Kozak (neregistrovaný)

   Tak a neni to jedno? Osobne me OS na telefonu prilis nezajima. Spis me zajima jestli se mi s telefonem dobre pracuje. Mel jsem badu a byl jsem s ni velice spokojenej, pak android to mi moc nevyhovovalo a ted mam WP a jsem celkem spokojenej.

  • Daniel Kozak (neregistrovaný): není:) A dojde ti to ve chvíli, kdy si sice vyměnil Samsung za Samsung, ale jaksi si tam nenahraješ svou oblíbenou hru nebo aplikaci, co se děje, aha, ono je pod tím něco jiného???:)

  • Daniel Kozak (neregistrovaný)

   Tak ono jde spis o to ze spousta tech lidi tam teprve prechazi na prvni smartfone, takze silne pochybuji ze meli nejakou oblibenou hru krom hada :)

 2. A to si Aaaron stezoval, ze tu nejsou clanky o Tizenu.

 3. Daniel Kozak (neregistrovaný)

  Jinak silne pochybuji ze to bude mit OS Tizen 3, ten je teprve ve vyvoji a zdaleke neni tak daleko aby se dal nasadit na telefon, ale kdo vi treba samsung prekvapi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).