Domů » Bleskovky » Samsung Z1 s Tizenem uniká na prvních fotografiích

Samsung Z1 s Tizenem uniká na prvních fotografiích

V druhé polovině ledna má být po nekonečných odkladech představen low-endový smartphone Samsung Z1 s operačním systémem Tizen OS. Obrázky tohoto systému jsme vám přinesli v naší listopadové bleskovce, nyní se díky serveru hi-tech.mail.ru můžeme podívat na snímky samotného telefonu.

  

Jeho vzhled nijak nevybočuje ze zajetých kolejí korejského výrobce, pouze typické oválné tlačítko pod displejem bude nově čtvercové se zaoblenými hranami. O tom, že telefon bude spadat do kategorie low-end, svědčí poměrně široké rámečky okolo displeje a také větší tloušťka. I když strany telefonu naznačují přítomnost kovu, jedná se o celoplastové zařízení.

    

Samsung Z1 má disponovat 4“ displejem s rozlišením 480 × 800 pixelů, dvoujádrovým procesorem o taktu 1,2 GHz, 768 MB RAM a 4 GB rozšiřitelné vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát má nabídnout rozlišení 3,2 Mpx a přisvětlovací LED diodku, čelní kamerka přijde s pouhými 0,3 megapixely. Telefon má být schopen pozřít dvojici SIM karet. Systém Tizen bude vybaven mapovou a navigační aplikací HERE od Nokie. 

  

Pokud telefon nepotká stejný osud jako Samsung Z, bude Samsung Z1 dostupný již v lednu na indickém trhu, v únoru v Číně a v polovině roku v domovské Jižní Koreji. Prodáván má být za 100 tisíc wonů, což jsou v přepočtu zhruba 2 tisíce korun. Za hranice Asie se tento model patrně nedostane, nicméně bude zajímavé sledovat, jak se Samsungu bude s novým systémem dařit a zdali v budoucnu nabídne jiné telefony s Tizenem s globální dostupností. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. preboha aky je to hnusny kus…vlastne nie je, je to samsung,takze stara otrasna klasika pre slepych hluchych a nesvojpravnych…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).