Domů » Bleskovky » Samsung Z1 s Tizenem opět odložen: Představen má být 18. ledna

Samsung Z1 s Tizenem opět odložen: Představen má být 18. ledna

Cesta systému Tizen do smartphonů je dlouhá a trnitá. Na začátku prosince se objevilo světlo na konci tunelu, které dávalo naději, že první vlaštovka, kterou má být low-endový Samsung Z1, bude představena 10. prosince. To se však nestalo, dalším spekulovaným termínem se stává 18. leden.  

  

K představení by mělo dojít v Indii, která se patrně stane trhem, na němž bude tento model v první vlně k dostání. Samsung Z1 má být vybaven 4“ displejem s rozlišením 480 × 800 pixelů, čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,2 GHz, 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát má nabídnout rozlišení 3,2 Mpx, telefon má být navíc schopen pozřít dvojici SIM karet. Operačním systémem bude Tizen ve verzi 2.3, na jehož screenshoty se můžete podívat v naší dřívější bleskovce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Totez jako firefox os, naprosto zbytecny system, ktery hodne rychle zmizi v zapomeni.

  2. petr (neregistrovaný)

    Firefox OS je úplně jiného zaměření a smyslu než všechny ostatní OS.

    • PETR: Problem Firefox OS je hlavne ten, ze mel byt zameren na lowend zarizeni, na kterych ale android beha mnohonasobne rychleji a lepe nez FFOS, ma sirokou zakladnu aplikaci a sluzeb atp. Ten system je totalni brak, je zbytecny a nenabizi vubec zadnou pridanou hodnotu proti konkurencnim systemum pusobicim v nizke cenove skupine pristroju. Kdyby se me panove zeptali, rekl bych jim rovnou a zdarma, ze se na to s timhle konceptem maji vykaslat a usetrili by docela dost penez.

  3. Kozzi (neregistrovaný)

    Tak Tizen je mnohem vice platforma nez jen dalsi OS pro mobily jako FirefoxOS, a z velkou pravdepodobnosti se mu bude darit, ale spise na zarizenich typu IVI, pracky, televize. Prorazit na trch s mobily je podle me nerealny ukol.

  4. Tak kdyby mákli a nabídli OTA aktualizaci na starší founy které už nemají podporu na android tak by mohli mít rázem slušnou základnu, ale nevím co Tizen všechno nabízí, takže to neumím posoudit, zda by to byl velký krok zpátky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).