Domů » Bleskovky » Samsung Z1: Low-endový smartphone s Tizenem má být odhalen 10. prosince v Indii

Samsung Z1: Low-endový smartphone s Tizenem má být odhalen 10. prosince v Indii

Čekání na mobilní Tizen se zřejmě blíží k úplnému konci. Po fiasku se Samsungem Z padlo v Koreji rozhodnutí, že Tizen bude k dispozici pouze na nositelné elektronice a časem se dostane i do smartphonů v té nejnižší kategorii. První vlaštovkou má být Samsung Z1, jeho představení údajně proběhne na tiskové konferenci v Indii 10. prosince.

 

Samsung Z1 má disponovat 4“ displejem s rozlišením 480 × 800 pixelů, čtyřjádrovým procesorem o taktu 1,2 GHz, 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát má nabídnout rozlišení 3,2 Mpx, telefon má být navíc schopen pozřít dvojici SIM karet. Operačním systémem bude Tizen ve verzi 2.3, jehož screenshoty si můžete prohlédnout v naší nedávné bleskovce.

    

S cenou okolo 6 000 rupií (asi 2 200 Kč) má Samsung Z1 v Indii konkurovat telefonům na platformě Android One nebo levným zařízením s Windows Phone. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).