Domů » Bleskovky » Samsung Z odložen na neurčito: Je existence ekosystému Tizen ohrožena?

Samsung Z odložen na neurčito: Je existence ekosystému Tizen ohrožena?

Prodej se má rozběhnout ve třetím čtvrtletí v Rusku, po té je v plánu expanze i na ostatní trhy. Tato slova jsme psali během oficiálního představení Samsungu Z na začátku letošního června, po té však deník Wall Street Journal uvedl, že toto datum je „po Tizenovsku“ odloženo. Podle aktuálního oficiálního vyjádření jihokorejského výrobce na neurčito.

  

Na začátku července se měla v Moskvě odehrát vývojářská akce věnující se vznikajícímu ekosystému, na níž měl být slavnostně Samsung Z předveden, tato událost však byla bez náhrady zrušena. Samsung své kroky obhajuje tím, že ekosystém kolem Tizenu není zajímavý tak, aby zaujal širokou veřejnost. Tizen nejprve musí získat širší podporu vývojářů, ovšem to se mu podaří jen stěží, když si sebou od začátku nese nálepku dítěte, které se nenarodilo.

  

Tizen lze vyzkoušet prozatím pouze v nositelné elektronice od Samsungu, za jeho upřednostňování před platformou Android Wear byl místopředseda jihokorejského giganta dokonce pokárán samotným CEO Google Larrym Pagem. Má Google prsty i v odložení startu Samsungu Z, potažmo ve spekulovaném konci celé platformy Tizen?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. lister0 (neregistrovaný)

  Řekl bych, že za dalším odlozenim je material design. Samsung najednou zjistil, ze okopirovany android 3/4 design za chvili nebude aktualni, tak s sebou tizen přinese redesign :) Proste Samsung no, jsou to fakt lojzove…

 2. Muzeme se jen dohadovat, co je pravou pricinou odlozeni, osobne si myslim ze samsung nechce udelat stejnou chybu jako s os bada, google na to vliv muze mit samozrejme take.

 3. Vyjde článek, že se googlu nelíbí protlačování Tizenu a vzápětí, že Tizten byl odložen… náhoda? :-) a nebo manažeři googlu trochu přitlačili na samsung…

  • Samsung vidí, že nemá šanci, se prosadit proti Androidu. Ale Tizen si drží, aby měl proti googlu aspoň něco.

 4. petr (neregistrovaný)

  Samsung nevypustí něco co je absolutně neživotaschopné a nedodělané jako byla Bada. Pokud se jejich informace alespoň z části zakládají na pravdě a poučili se z chyb Bady tak snad budou opravdu chtít ten systém a v še okolo dokonale vyladit než to vypustí do světa. Podle mě byla Bada jen takový test jestli opravdu jsou schopní udělat svůj vlastní OS.

  • Test byl úspěšný, nejsou, protože Bada byla vakrádačka iOS a Androidu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).