Samsung Z odložen na neurčito: Je existence ekosystému Tizen ohrožena?

Prodej se má rozběhnout ve třetím čtvrtletí v Rusku, po té je v plánu expanze i na ostatní trhy. Tato slova jsme psali během oficiálního představení Samsungu Z na začátku letošního června, po té však deník Wall Street Journal uvedl, že toto datum je „po Tizenovsku“ odloženo. Podle aktuálního oficiálního vyjádření jihokorejského výrobce na neurčito.

  

Na začátku července se měla v Moskvě odehrát vývojářská akce věnující se vznikajícímu ekosystému, na níž měl být slavnostně Samsung Z předveden, tato událost však byla bez náhrady zrušena. Samsung své kroky obhajuje tím, že ekosystém kolem Tizenu není zajímavý tak, aby zaujal širokou veřejnost. Tizen nejprve musí získat širší podporu vývojářů, ovšem to se mu podaří jen stěží, když si sebou od začátku nese nálepku dítěte, které se nenarodilo.

  

Tizen lze vyzkoušet prozatím pouze v nositelné elektronice od Samsungu, za jeho upřednostňování před platformou Android Wear byl místopředseda jihokorejského giganta dokonce pokárán samotným CEO Google Larrym Pagem. Má Google prsty i v odložení startu Samsungu Z, potažmo ve spekulovaném konci celé platformy Tizen?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku