Samsung Z nebude: Tizen zamíří do low-endových telefonů

Osud prvního představeného telefonu s operačním systémem Tizen je zřejmě zpečetěn. Měsíc po té, co Samsung v tichosti zrušil vývojářskou konferenci Tizenu v Moskvě, zařízl zřejmě i produkci telefonu Samsung Z. Budoucnost systému je podle serveru Tizen Experts především v chytrých hodinkách a také v low-endových telefonech.

  

V dokumentech přepravní společnosti Zauba se totiž v červenci objevilo zařízení s kódovým označením SM-Z130H, které má být levným Dual SIM telefonem s Tizenem na palubě. V tomto segmentu by neměla být na obtíž nepřipravenost celého ekosystému s malým počtem aplikací, což je podle vyjádření Samsungu z konce července hlavní důvod odložení projektu Samsung Z.

 

S armádou levných zařízení by Samsung mohl vytáhnout do boje proti konkurenci, zejména proti Xiaomi, které v Číně vytlačilo korejského giganta z prvního místa žebříčku nejprodávanějších smartphonů. Navíc se spekuluje, že Tizen bude pohánět i chystané chytré hodinky Samsung Gear Solo, které ve svých útrobách mají ukrývat slot na SIM kartu a pro své fungování nebudou závislé na spárovaném chytrém telefonu.

 
Ilustrační obrázek

Tato nositelná elektronika by se mohla ukázat již na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně, v řijnu se pak má odehrát vývojářský Summit Tizenu v Šanghaji. Snad v některém blízkém termínu Samsung definitivně potvrdí, zda práce vývojářů pro tuto platformu byla zbytečná či nikoliv.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. dfgh (neregistrovaný)

    Tak Samsungu pomalu klesá tržní podíl, tak jen blázen by za takových podmínek experimentoval s nějakým novým systémem.

  2. _iNTERFACE (neregistrovaný)

    srandista samsung…ako stale cakaju na apple co predstavia aby mohli spravit to iste…klasika

  3. ZiChius (neregistrovaný)

    Spíš by mě zajímalo jak to bude s Tizenem v Galaxy Gear. S velkou pompou představili dvojkovou verzi s Tizenem v době, kdy všichni ostatní plánují používat standartní Android pro hodinky a spol (+ podpora ze strany vývojařů vypadá nadějně). Mám jedničkovou verzi, kde se také přešlo z Androidu na Tizen a je to furt bída. Progarmů jako šafránu a jestli pofrčí hlavně android, tak do budoucna nemůžem čekat žádnou změnu k lepšímu. Buď Samsung opět (vlastně už potřetí) změní OS v Gear na Android Wearable nebo jak se jmenuje, nebo se bude plácat sám na trhu s Tizenem s minimální podporou….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel