Domů » Bleskovky » Samsung, Xiaomi a další. Letošní rok bude patřit poddisplejovým selfie kamerám

Samsung, Xiaomi a další. Letošní rok bude patřit poddisplejovým selfie kamerám

Chystané smartphony pro druhou polovinu letošního roku by mohly být z čelní strany esteticky čistší než veškerá dosavadní produkce. Spousta výrobců totiž experimentuje s poddisplejovými selfie kamerami, které by mohly konečně z předních stran telefonů vystrnadit otvory, výřezy nebo široké rámečky. Na start závodu o první „kvalitní“ poddisplejovou selfie kameru se letos postaví minimálně pět výrobců.

Samsung vs. čínští výrobci. Kdo bude mít nejlepší selfie kameru?

Slovo kvalitní je v předchozí větě velmi důležité, neboť loňské prvenství smartphonu ZTE Axon 20 5G bylo dosti uspěchané; portréty pořízené jeho přední kamerkou byly velmi nekvalitní, postrádaly ostrost, detaily a vypadaly, jako by byly vyfocené zpoza mléčného skla. ZTE se ale letos chystá vkročit znovu do stejné řeky, přičemž jeho chystaný smartphone NEX 5 má přinést výrazně lepší výsledky.

ZTE axon 20 5G 31

Nepřehlédněte: ZTE Axon 20 a megatest foťáku pod displejem: inovace, kterou zatím nechcete

Podle informátora Ice Universe nelení ani konkurence v čele s korejským Samsungem. Ten by měl poddisplejovou selfie kameru nainstalovat do svého příštího ohebného smartphonu, spekuluje se, že jím bude Galaxy Z Fold 3. V ohebném telefonu se chystá tuto technologii využít i Oppo, naopak Xiaomi ji nasadí do svého experimentálního modelu MIX 4. Pozadu nechce zůstat ani značka Vivo, byť u jakého zařízení bude pokoušet štěstí, zatím nevíme.

Všechny chystané smartphony s poddisplejovou selfie kamerou mají dorazit v druhé polovině letošního roku, nejdříve se pravděpodobně dočkáme „ohýbačky“ od Samsungu, jejíž premiéra je údajně naplánovaná už na začátek léta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).