Domů » Bleskovky » Motorkářův sen: Samsung představil větrný štít s integrovaným displejem

Motorkářův sen: Samsung představil větrný štít s integrovaným displejem

Automobiloví výrobci velmi rychle pochopili potřeby zákazníků, kteří chtějí své smartphony propojit s automobilem. Komunikace s palubním systémem začíná být pomalu stejným standardem jako elektrické stahování okýnek či centrální zamykání. Společnost Samsung však nezapomněla ani na milovníky jedné stopy a před několika dny představila koncept s označením Smart Windshield. V podstatě se jedná o větrný štít s integrovaným displejem pro zobrazování nejrůznějších informací. Koncept vznikl ve spolupráci s Yamahou, která ho aktuálně testuje na skútru Tricity. Jako vstupní zdroj slouží chytrý telefon připojený skrze WiFi.

SAMSUNG SMART WINDSHIELD

Projekci lze využít pro zobrazení aktuálního času, navigace, příchozích hovorů a dalších notifikací z aplikací třetích stran. Motorkář může zároveň využít přednastavených odpovědí pro případ, že nemůže zastavit a přijmout hovor. Myšlenka začlenění HUD displejů do motocyklového světa není žádnou novinkou. Svou vizi nedávno představilo BMW, které uvažuje o vývoji chytré helmy s projekcí na hledí jezdce.

Cílem všech podobných projektů je zvýšit bezpečnost na vozovkách, nicméně reálný přínos může být v mnoha ohledech diskutabilní. Představa motorkáře, který se řítí rychlostí daleko za povoleným limitem a zároveň si čte došlou poštu, je přinejmenším mrazivá.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments