Domů » Bleskovky » Samsung věří vlastním komponentám: Do výroby OLED displejů investuje 3,6 miliard dolarů

Samsung věří vlastním komponentám: Do výroby OLED displejů investuje 3,6 miliard dolarů

Prodeje mobilních telefonů od Samsungu měly v loňském roce sestupnou tendenci, ale korejská společnost nemusí zoufat, ve světě mobilních technologií je známá i jako výrobce komponent. Z jejích dílen vycházejí paměťové čipy, mobilní procesory a pochopitelně také displeje. A právě do displejů hodlá Samsung v letošním roce nalít nemalé prostředky.

 

Podle agentury Reuters Samsung investuje do nové výrobní linky, na níž budou vznikat OLED displeje malých a středních velikostí, 3,6 miliard dolarů. Linka má zpočátku vyrábět zakřivené displeje, jaké známe z tabletofonu Galaxy Note Edge, po té se má stát výrobnou displejů pro externí zákazníky pro posílení příjmů korejské společnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Diversifikace prijmu. Vlastni prodeje smartphonu Samsung jdou do kytek a nevypada to, ze by se situace mela nejak vyrazne zlepsit, takze prodej displeju uspesnejsim vyrobcum telefonu je logicky krok.

 2. Richy (neregistrovaný)

  Ty jejich displeje at si nechaj. Nejpoužívanější je stejně LCD TFT(IPS) v mobilech. Jebky jako oled, amoled at si nechaj. Stejně je nikdo nechce.

  • Nj, válka mezi Samsungem a Google (no spíše prosazování si svého) má různé oběti (viz co nejsvětlejší systém-Lollipop, aby OLED co nejvíce trpěl) :-) Ani ty TV tomu moc (vůbec) nechtějí pomoci. Monitory jsou úplně mimo téma. Co si Samsung neudělá sám, to nemá.

  • Richy (neregistrovaný)

   Samsung bojuje reklamama, ale nějak to přestává zabírat. Už to nejsou doby modelů Samsung Omia I a II. Nepatří ani mezi nejkvalitnější značky, Samsung je už takovej průměr.

  • RICHY (NEREGISTROVANÝ) : No v době Omnia přístrojů trh diktovalo spíše HTC, které díky Sense ždímalo z WM maximum, jejich TW a vyloženě plasťáci (ostatně, jak je tomu i nyní…. ) byly maximálně alternativou. Samsung v té době spíše ještě těžil z milionu generických véček (ostatně, jak je tomu i nyní…). S Androidem zažil vrchol u SGS2/3.

  • Richy (neregistrovaný)

   To já si teda pamatuju, že s omnií si získal jméno. Byl to první telefon s procesorem 1Ghz. HTC mělo našlápnuto dobře, ale nemusel jsem HTC kvůli strašně odladěnému androidu v nižších třídách a foťáku. HTC jsem nepovažoval za konkurenci, jelikož kvalitativně byl hodně pozadu.

  • RICHY (NEREGISTROVANÝ): mám pocit, že se ti notně pomíchaly doby Omnie, HTC Sense, HTC Hero (aneb příchod Androidu) a doby Androidové:-)

  • Richy (neregistrovaný)

   Nebavil jsem se o androidu, ale o Samsungu, to ti asi uniklo ;-)

  • RICHY (NEREGISTROVANÝ): Já také, Omnia nezaznamenala žádný extra zásah, jen poukazovala na bidnost WM, Samsungu, TW. Ti všichni padli za hodinu jednoho večera….

  • RICHY (NEREGISTROVANÝ): brw. Omnia2 nebyla první s 1Ghz CPU, to bylo cosi, co se u nás neprodávalo. A asi už ani neexistuje, zdá se, že to k setrvání na trhu nestačilo:-)

 3. Androidové (Galaxy). Nějak mi to nejde…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).