Domů » Bleskovky » Samsung v Soulu otevřel vlastní muzeum inovací v oblasti elektroniky

Samsung v Soulu otevřel vlastní muzeum inovací v oblasti elektroniky

Korejská společnost Samsung Electronics dnes oslavuje 45 let od svého založení (tehdy se jmenovala Samsung Electric Industries) a k této příležitosti otevírá v Soulu pětipodlažní muzeum, v němž jsou k vidění jak skutečné historické kousky z oblasti elektroniky, tak současné high-end výrobky převážně právě od společnosti Samsung.

 

Muzeum inovace, jak je tato stálá expozice nazývána, nabídne návštěvníkům pohled na vynálezy, které položily technologické základy a pomohly zdokonalovat výrobky, bez nichž bychom si dnešní život nemohli ani představit. Celkově se zde nachází přes 150 vynálezů a produktů, o nichž se lze mnohé dozvědět díky průhledným interaktivním displejům nebo 180° panoramickému 4K kinu. Kromě toho je zde mnoho exponátů přímo k osahání, podobně jako v showroomech Samsungu na velkých veletrzích.

     

Pětipodlažní budova má tři výstavní haly – Věk vynálezců, Věk průmyslové inovace a Věk stvoření. V první hale jsou k vidění originální modely vynálezů Thomase Edisona, Grahama Bella či Michalea Faradaye nebo také historicky první mobilní telefon od Motoroly. Rovněž zde lze nahlédnout do dějin velkých společností, jako AT&T, Siemens, Philips, GE nebo NEC.

   

Hala Věk průmyslové inovace vás přivede mezi technické pokroky v oblasti polovodičů, displejů a také mobilních technologií. Jsou zde k vidění nedávné i současné výrobky Samsungu a jeho konkurentů, ačkoliv Apple iPhone nebo výrobky konkurečního LG zde nenajdete. Smartphonovou revoluci odstartoval podle Samsungu model z jeho vlastních řad, Galaxy S II.

 

Poslední hala, Věk stvoření, přináší pohled na nejnovější technologie a řešení, jako B2B (business to business) nebo Samsung Smart Home, které mají naznačit vizi nepříliš vzdálené budoucnosti.
Díky kombinaci tradičního muzea s interaktivním showroomem se má tato expozice stát oblíbeným cílem školních výletů a všech technických nadšenců. Více informací získáte na webových stránkách muzea, kde lze rovněž provést rezervaci návštěvy.

   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Yegor (neregistrovaný)

  Tohle jsme obšlehli od…… Tohleto jsme okopčili zase od……. A tamto jsme okopírovali od….

  • Petr P (neregistrovaný)

   Yegore… ty jsi ten článek vůbec nečetl, že? V tom případě jsi zaměnil první dvě písmenka ve své přezdívce…

 2. Á doufám že tam mají sekci co jsme okopírovali. Nač sekci, když to bude celé muzeum.

  A souhlasím Yegorem…….

  Jediné co Samsung předvedl svého jsou hodinky, protože ty Apple ještě nevydal……

  Neberte mě jako iOvci, můj bůh je Google a spasitel se jmenuje Android. Ale i tak Samsung nesnáším……

  • Pokud vím, tak to byl Samsung, který dokázal vytvořit v rámci mobilního trhu kategorii, která se stala trendem, kterému se teď naopak přizpůsobuje i Apple. Akorát se pořád o tom, že on byl první, kdo udal v tomhle směr tak nemele (protože je to koneckonců ve finále pro uživatele jedno).

   Ono není nic černobílé i když je příjemné tak myslet.

  • Jakou kategorii?

  • Petr (neregistrovaný)

   předražených plastových telefonů pro blbouny, kteří jim za to daj ty nehorázný prachy :D :D

   ani sami manageři samsungu nevěřili že někdo bude ochotný dát takové prachy za plastový telefon s podprůměrným HW :D ale pár idiotů se našlo a vytvořili zcela novou kategorii :D

 3. Pozor, v článku se píše „Samsung v Soulu otevřel vlastní muzeum inovací v oblasti elektroniky“ a ne „Samsung v Soulu otevřel muzeum vlastních inovací v oblasti elektroniky“. Takže článek je správně :D

  • JAN (neregistrovaný)

   Presne. Pravdepodobne to bude nejake muzeum iPhonov a Nokii.

 4. xxx (neregistrovaný)

  Je docela zajímavé jak někteří „všeználkové“ ke každému článku ze SAMSUNGem píšou nějaký komentář ve smyslu zase kopírují nebo drahý plastový šmejd a přitom o tom ví tak maximálně, že to je Korejská firma …. Ano jsem jak vy říkáte „OVCE“ SAMSUNGu.

  • Používám rok SGS4 a ano, je to drahý plastový šmejd (mluvíme li o kvalitě konstrukce a designu). A nějakou tu kopii (vy víte koho) tam také střihli, viz např. vytažitelná notifikační lišta z full screen aplikace (Jelly Bean):)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).