Domů » Bleskovky » Samsung v Soulu otevřel vlastní muzeum inovací v oblasti elektroniky

Samsung v Soulu otevřel vlastní muzeum inovací v oblasti elektroniky

Korejská společnost Samsung Electronics dnes oslavuje 45 let od svého založení (tehdy se jmenovala Samsung Electric Industries) a k této příležitosti otevírá v Soulu pětipodlažní muzeum, v němž jsou k vidění jak skutečné historické kousky z oblasti elektroniky, tak současné high-end výrobky převážně právě od společnosti Samsung.

 

Muzeum inovace, jak je tato stálá expozice nazývána, nabídne návštěvníkům pohled na vynálezy, které položily technologické základy a pomohly zdokonalovat výrobky, bez nichž bychom si dnešní život nemohli ani představit. Celkově se zde nachází přes 150 vynálezů a produktů, o nichž se lze mnohé dozvědět díky průhledným interaktivním displejům nebo 180° panoramickému 4K kinu. Kromě toho je zde mnoho exponátů přímo k osahání, podobně jako v showroomech Samsungu na velkých veletrzích.


     

Pětipodlažní budova má tři výstavní haly – Věk vynálezců, Věk průmyslové inovace a Věk stvoření. V první hale jsou k vidění originální modely vynálezů Thomase Edisona, Grahama Bella či Michalea Faradaye nebo také historicky první mobilní telefon od Motoroly. Rovněž zde lze nahlédnout do dějin velkých společností, jako AT&T, Siemens, Philips, GE nebo NEC.

   

Hala Věk průmyslové inovace vás přivede mezi technické pokroky v oblasti polovodičů, displejů a také mobilních technologií. Jsou zde k vidění nedávné i současné výrobky Samsungu a jeho konkurentů, ačkoliv Apple iPhone nebo výrobky konkurečního LG zde nenajdete. Smartphonovou revoluci odstartoval podle Samsungu model z jeho vlastních řad, Galaxy S II.

 

Poslední hala, Věk stvoření, přináší pohled na nejnovější technologie a řešení, jako B2B (business to business) nebo Samsung Smart Home, které mají naznačit vizi nepříliš vzdálené budoucnosti.
Díky kombinaci tradičního muzea s interaktivním showroomem se má tato expozice stát oblíbeným cílem školních výletů a všech technických nadšenců. Více informací získáte na webových stránkách muzea, kde lze rovněž provést rezervaci návštěvy.

   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Yegor (neregistrovaný)
Anonym
Yegor (neregistrovaný)

Tohle jsme obšlehli od…… Tohleto jsme okopčili zase od……. A tamto jsme okopírovali od….

Petr P (neregistrovaný)
Anonym
Petr P (neregistrovaný)

Yegore… ty jsi ten článek vůbec nečetl, že? V tom případě jsi zaměnil první dvě písmenka ve své přezdívce…

Cleric
Anonym
Cleric

Á doufám že tam mají sekci co jsme okopírovali. Nač sekci, když to bude celé muzeum.

A souhlasím Yegorem…….

Jediné co Samsung předvedl svého jsou hodinky, protože ty Apple ještě nevydal……

Neberte mě jako iOvci, můj bůh je Google a spasitel se jmenuje Android. Ale i tak Samsung nesnáším……

Andreas
Uživatel
Andreas

Pokud vím, tak to byl Samsung, který dokázal vytvořit v rámci mobilního trhu kategorii, která se stala trendem, kterému se teď naopak přizpůsobuje i Apple. Akorát se pořád o tom, že on byl první, kdo udal v tomhle směr tak nemele (protože je to koneckonců ve finále pro uživatele jedno).

Ono není nic černobílé i když je příjemné tak myslet.

Marty04
Uživatel
Marty04

Jakou kategorii?

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

předražených plastových telefonů pro blbouny, kteří jim za to daj ty nehorázný prachy :D :D

ani sami manageři samsungu nevěřili že někdo bude ochotný dát takové prachy za plastový telefon s podprůměrným HW :D ale pár idiotů se našlo a vytvořili zcela novou kategorii :D

mceza
Uživatel
mceza

Pozor, v článku se píše „Samsung v Soulu otevřel vlastní muzeum inovací v oblasti elektroniky“ a ne „Samsung v Soulu otevřel muzeum vlastních inovací v oblasti elektroniky“. Takže článek je správně :D

Johnnny
Uživatel
Johnnny

Presne. Pravdepodobne to bude nejake muzeum iPhonov a Nokii.