Domů » Bleskovky » Samsung údajně připravuje dva nové smartphony s operačním systémem Tizen

Samsung údajně připravuje dva nové smartphony s operačním systémem Tizen

Na povrch vypuly nové informace o dalším smartphonu s operačním systémem Tizen. Společnost Samsung je údajně spokojena s prodeji modelu Z1 a zřejmě proto uvažuje o nástupci s globální dostupností. První indicie naznačují, že se bude jednat o zařízení mířící do vod střední třídy, která tvoří převážnou část odbytu. Hardwarovou výbavu má tvořit 4,8“ displej typu Super Amoled s rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů, 2GB operační paměť a osmimegapixelový fotoaparát.

 

Další spekulace hovoří o přítomnosti akumulátoru s kapacitou 2600 mAh a nové verzi operačního systému Tizen. Připravovaná novinka se dostane na pulty obchodů v USA, Rusku, Číně, Indii, Malajsii, jihovýchodní Asii a vybraných státech EU. Jihokorejský gigant nezapomíná ani na stále důležitější rozvojové trhy a pro tento region chystá samostatné zařízení s označením Z2. Tento smartphone nabídne zobrazovací panel s rozlišením 540 x 960 pixelů (PLS, TFT-LCD), 1 GB paměti RAM a akumulátor s kapacitou 2000 mAh. Srdcem telefonu se stane čtyřjádrový procesor s podporou 32-bit instrukcí. S oficiálním představením se počítá v polovině letošního roku.

Ačkoliv je Tizen stále minoritní platformou, do budoucna lze očekávat její růst a rozšíření do dalších produktů výrobce. Samsung se zřejmě snaží zmírnit závislost na Googlu a vlastním operačním systémem si zajišťuje zadní vrátka pro krizové situace.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).